Radan
Jastrebac (B)
Niška zona: Topličanin – Mladost (B) 3:0
08.05.2010 Marija Kostić

Gostujući tim je u Prokuplje doputovao samo sa desetoricom igrača i shodno tome su se branili tokom celog meča. Prokupčani u prvom poluvremenu nisu igrali baš najbolje, stvorili su par prilika preko M.Krstića, Jovanovića, Momčilovića, dok su gosti nekoliko puta pokušali šutevima iz daljine, ali golova nije bilo.

U drugom poluvremenu igrači Mladosti su izgubili snagu i samo se čakalo kada će fudbaleri Topličanina da slome njihovu "bunker"odbranu i da realizuju neku od mnogobrojnih šansi. Prvi je mrežu uspeo da zatrese Kostić, šut zdesna po zemlji u 54. minutu. U 72. minutu kapiten Jovanović je prošao po levoj strani, prepustio je loptu strelcu prvog gola Kostiću, koji se poigrao sa golmanom gostiju, izdriblao ga je i na kraju savladao. Konačan rezultat domaći postavljaju u 81. minutu, ponovo prodor Jovanovića po levoj strani, poslao je loptu u šesnaesterac, na nju natrčava mladi rezervista Banković i postiže treći gol za svoj tim. Pobeda je mogla da bude ubedljivija da su Stefanović, Jovanović, M.Krstić, B.Krstić bili precizniji.
I na kraju sve pohvale gostima iz Bosilegrada koji su imali snage da 54 minuta, sa igračem manje, odolevaju napadima Prokupčana i čuvaju svoj gol.

Prokuplje: Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 100. Sudija: Denkić (Aleksinac). Strelci: 1:0 Kostić u 54, 2:0 Kostić u 72, 3:0 Banković u 81.minutu.

Topličanin: Gligović, M.Krstić, Mitrović, Stanković, Jović, Milovanović, Petrović (Banković), Stojanović (B.Krstić), Jovanović, Momčilović (Stefanović).
Mladost: B.Vojinović, Penev, N.Vojinović, Trajković, Vasev, Ristić, Stojkov, Stefanović, Čipev, Arsić.

Fudbal Fudbal Niška zona Topličanin Mladost (B)