Dunav
Radnički (Š)
Bečej 1918 potvrdio svoju poziciju protiv Radničkog
21.04.2018 zrklik.com

Pred oko 500 gledalaca u okviru 22. kola Srpske lige grupa “Vojvodina” fudbaleri Radničkog ugostili su lidera na tabeli, prvoplasiranu ekipu Bečeja i u dosta uzbudljivoj i otvorenoj utakmici doživeli poraz rezultatom 1:3.

Gosti su već u sedmom minutu pripretili preko Kozarca, ali je rano vođstvo sprečio odličnom intervencijom golman Radović.  U 22. minutu igrač Bečeja Kovačević sa 19. metara upućuje odličan šut, a raspoloženi Radović opet spašava gol. Prvu šansu na utakmici fudbaleri Radničkog imali su u 39. minutu, kada je posle centaršuta Kneževića, Lisičić zahvatio loptu glavom, ali je siguran bio golman gostiju Živkov i rezultat ostaje 0:0 do kraja poluvremena.

Poveli su gosti iz  Bečeja u 56. minutu, kada je posle prelepe akcije Tomčić pronašao Dražića, a ovaj pogodio suprotan ugao golmana Radovića za vođstvo od 1:0. Nedugo zatim dolazi do grešeke u odbrani Bečeja, Milivojev oduzima loptu i proigrava Lisičića, koji rutinski postiže gol za izjednačenje. Mogli su fudbaleri Radničkog i do vođstva kada je Grbić iz centaršuta  pronašao Lisičića,  ali je nakon njegovog šuta glavom, golman Živkov sigurno intervenisao.

U 70. minutu dolazi do greške  u odbrani Radničkog, Dražić to koristi i dovodi svoju ekipu u vođstvo od 2:1. Konačan rezultat od 3:1 postavlja iskusni Tomčić na asistenciju Kovačevića.

U sledećem kolu 25.04. fudbaleri Radničkog igraju protiv ekipe Dinama iz  Pančeva.

Radnički: Radović Nemanja, Bjelica Nikola,  Grbić Nikola, Jovanov Bogdan,  Krstinić Nikola, Radosavljević Predrag, Matić Žarko, Milivojev Miljan, Lisičić-Vuković Stefan, Dučić Ognjen,  Knežević Đorđe. Zamenici igrača: Cvijetić Danilo, Rudan Miodrag, Šemić Zoran, Oljača Aleksandar, Šarenac Mile i Zakić Miloš.

Bečej 1918: Živkov Marko, Vorgučin Vladan, Ungur Filip, Tomčić  Čedomir, Kragović Nemanja, Vetković Mirjan, Rahić Dejan, Mirkov Aleksandar, Kovačević Mladen, Aleksić Kosta i Potkozac Goran. Zamenici igrača: Milovanov Isidor, Ćulum Bojan, Vasin Nemanja, Dražić Kosta, Janković Alen,  Jelić Bratislav i Novčić Milan.