Radnički 1912
1. Maj Ruma
Fenjerdžija pružio snažan otpor lideru kraj Tise
02.10.2021 V. Jankov

Nastavio golgetersku seriju: Miloš Savanović je na svakoj utakmici postigao gol - foto: V. Jankov

S pravom su u redovima Bečeja naglašavali da neće biti lako sa fenjerdžijom iz Zrenjanina, koji igra daleko bolje od položaja na tabeli. Istina, u prvom poluvremenu su se samo Bečejci pitali i pored dva gola propustili su još nekoliko izglednjih prilika, a u nastavku je lopta bila češće u posedu gostiju, ali više od skromnog poraza nisu mogli da izvuku.

Bečejci su dobro otvorili utakmicu i odmah je Dražić pobegao pratiocu, uspešno centrirao, ali je Savanović za malo bio kratak kod druge stative. Gotovo identična situacija u četvrtom minutu i sadaje Miloš Savanović kod prve stative bio brži od protivnike odbrane i postigao svoj deveti pogodak u sezoni. Samo četiri minuta kasnije u „sendviču“ na gostujućoj polovini deblji kraj izvukao je štoper Bečejaca Jelenković, koji je morao napusti teren i lekarsku pomoć potraži u bečejskom Domu zdravlja. Nova stopostotna šansa Bečeja u 29. minutu. Dražić je na desnom boku dobio dubinsku loptu, pretčao pratioca, obišao golmana i šutirao kraj suprotne stative. Potom je Savanović otišao isuviše ukoso i pogodio je malu mrežicu sa spoljne strane. U 42. minutu Savanović je proigrao Dražića na desnoj strani, ovaj još jedanput izmakao pažnji odbrani gostiju i odlično ubacio pred gol, a Stefan Šormaz je sve pratio, pravovremeno utršao i kod prve stative loptu smestio iza leđa nemoćnog Bačka. Poslednji napad u prvom poluvemenu pripao je gostima, a Gajilovićev šut iz povoljne situacije Milovanov je lako zaustavio.

Što gosti nisu uspeli u finišu prvog dela, jesu na početku nastavka. Jovan Runjevac se najbolje snašao u gužvi pred golom Bečejaca i smanjio na 2:1. To je ulilo dodatno samopouzdanje momcima sa Begeja, koji su tražili način kako da dođu do drugog gola, ali ga nisu našli. Nije to pošlo za nogom ni domaćinu u nekoliko navrata posle brzih kontranapada, uglavnom, preko Dražića i Savanovića i rezultat je ostao nepromen s početka drugog dela, koji je zadržao Bečejce na vrhu i Zrenjanince na dnu tabele.

OFK Bečej 1918 - Radnički   2:1  (2:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Kristijan Čapo (Subotica) 7. Strelci: Savanović u 4,Šormaz u 42. za OFK Bečej, a Vulić u 47. za Radnički. Žuti kartoni: Mastilo, Vorgučin, Vinović (OFK Bečej 1918), Ilić (Radnički). Igrač utakmice: Kosta Dražić (OFK Bečej 1918)

OFK Bečej 1918: Milovanov 7, Terzin 7, Vorgučin 7, Jelenković – (od 10. Stojanović 6,5, od 60. Vinović 6,5), Preradov 7, Tutnjević 7, Mastilo 6,5 (od 60. Žeravica 6,5), Dražić 7,5, Šormaz 7,5, Savanović 7,5, Tomčić 7 (od 46. Tomić 6,5).

Radnički: Bačko 7, Novevski 6 (od 46. Bačvanski 7), Bjelica 6,5, Jovanov 6,5, Turkulj 6,5 (od 65. Ćušić -), Runjevac 7 (od 72. Kovačević -), Čigoja 7, Ilić 7, Gajilović 7, Nešović 6 (od 46. Vulić 7), Krstinić 6,5.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina OFK Bečej 1918 Radnički (Zr)