Sudijska nepravda u Prigrevici!
12.09.2017 Jovan Banjac

Za vikend sam prisustvovao derbiju 4. kola Srpske lige Vojvodina između domaćeg Bratstva 1946 i Borca iz Sakula. Utakmica je zavrÅ”ena nereÅ”eno 1:1, ali ono Å”to je oko 600 prisutnih moglo da vidi naziva se pravom sudijskom lakrdijom. U glavnoj ulozi su bile "komÅ”ije" iz Vrbasa glavni delilac (ne) pravde Marko DelibaÅ”ić i njegov sugrađanin Nikola Rijevec. Oni su direktno uticali na krajnji ishod susreta, a na Å”tetu Prigrevčana. DelibaÅ”ić sredinom prvog poluvremena nije dosudio očigledan penal za Bratstvo 1946, kada je u Å”esnaestercu gostiju sa leđa za dres povučen i oboren Božičić. Nekoliko minuta kasnije zaustavljena je akcija domaćina i to u situaciji kada je Stamenković izaÅ”ao sam ispred gostujućeg golmana i neometan mogao da poÅ”alje loptu u mrežu. Navodno da je bio u ofsajdu.

Sa svojim lakredijama arbitri su nastavili i tokom drugog poluvremena, pa su u 78. minutu dosudili nepostojeći (prekrÅ”aj je bio van kaznenog prostora) penal za goste iz kojeg je Borac poveo. U 85. minutu Å veljo postiže pogodak, ali na opÅ”te iznenađenje svih, pa i gostujućih fudbalera koji su se pomirili sa činjenicom da je Bratstvo 1946 izjednačilo, DelibaÅ”ić poniÅ”tava gol, a kada je uvideo da je napravio kobnu greÅ”ku, izmiÅ”lja navodni prekrÅ”aj mnogo ranije. Ipak, sportska pravda je delimično zadovoljena u 90+2. minutu kada je mladi Igor Antunić izjednačio na konačnih 1:1.

Suđenje ove dvojice izazvalo je pravi revolt i samo je zahvaljujući prisebnosti direktora Aleksandra Koraća i njegovih bliskih saradnika izbegnut incident, verovatno Å”irih i kobnih razmera, jer su sudije to bukvalno isprovocirale. Sa pravom se postavlja pitanje, da li je već sada neko "zasluženi" favorit za titulu prvaka, jer namere ove dvojice nisu slučajnost, već smiÅ”ljen čin.

U samom startu, bez valjanog razloga DelibaÅ”ić je dao žute kartone Ivanoviću i Grabežu i zbog toga neće moći da nastupe u sledećoj utakmici kada Bratstvo 1946 gostuje lideru na tabeli Omladinci iz Novih Banovaca. Da li je ovakvo suđenja najava nečega Å”to nema veze sa sportskim terenima i početak "kuhinje" u kojoj će se skuvati novi Å”ampion. Pitanje bi trebalo uputiti nadležnima, jer ovoga puta je izbegnut incident, ali ko može garantovati da će se tako ponaÅ”ati gledaoci na ostalim stadionima kada im neko bude otimao bodove.

Srpske lige Srpske lige Srpska liga Vojvodina Bratstvo 1946 Borac (S)