Sutjeska
Opet remi u Derventi

Promjenljiva igra Tekstilca sa čestim intervalima anemičnosti pratila je tim iz Dervente u nastavku Ŕampionata. Tako je bilo i sada.

Dragan Jolović / foto: Ivan Živković

U 26. sekundu utakmice gosti su poveli kada je Å”toper domaćih želio da izbije loptu, ali je nespretno loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Ipak, u 12. minutu Nenad Đukić izveo je slobodan udarac sa distance, a vremeÅ”ni Dragan Jolović zahvatio loptu glavom i poslao u mrežu. U 37. minutu Gedeon Guzina mogao je donoketi preokret, pa nije. I gosti su dva minuta kasnije opasno zaprijetili, ali stopostotnu priliku nisu pretvorili u pogodak preko Ognjena Topića. Ubrzo je stigla kazna za promaÅ”aj kada je Mile Kovačević skrivio kazneni udarac, a Guzina sa "bijele tačke" bio sigran.

U 52. minutu Jolović je pokazao da joÅ” nije za staro gvožđe, želio je glavom da matira Darijana Matovića, ali je lopta zavrÅ”ila iznad same prečke.
Kako se bližio kraj utakmice, tako su domaći igrači ostajali bez daha, gosti na tom planu spremniji, pa su u 80. minutu izjednačili. Slabo je reagovao DuÅ”an Marić, Å”to je kaznio Aleksandar MalbaÅ”ić. U posljednjim trenucima utakmice Mrkonjićani su mogli do čitavog plijena kada je loptu u Å”esnaesterac Dervenćana ubacio kapiten Igor Mirković, MiloÅ” Srndović je zahvatio loptu glavom i poslao pored stative gola Dejana Plisnića.

TEKSTILAC - SLOBODA (MG) 2:2 (2:1)

Strijelci: 0:1 Kovač (1) autogol, 1:1 Jolović (12), 2:1 Guzina (40) penal, 2:2 MalbaÅ”ić (80).
Stadion: Gradski.