Sarajevo
Mladost
Velež
Katastrofalno izdanje Slavije

Očekivano meč između Slavije i Slobode doneo je tvrdu i čvrstu igru sa obe strane. Domaćin je tražio prvu pobedu u novom Å”ampionatu, jer su prethodne dve utaikmice remizirali, a Sloboda želela stići do bodova na strani. Nije trener Tuzlaka Huserf Musemić tražio od svojih fudbalera klasičnu defnazivu. Bili su oni čvrsti i tvrdi u odbrani, a u napadu pokuÅ”avali iz kontri stići do gola Lučića. Imali su i prvi polupriliku. Jedna lopta se odbila Mehmediću, u 18. minuti, na nekih 20 metara ravno od Lučića, a njegov udraca zavrÅ”io je preko prečke. Nqa suprotnoj strani su fudbaleri Slavije diktirali tempo, pokuÅ”avali izvrÅ”iti pritisak na odbranu Slobode. U tim trenutcima lako je sa protivnicima izlazio na kraj Sterfan Barić. Nisu međutim njegove lopte sa krila bile i na pravi način ubacivane ka Spaaleviću i ostalim. NajlepÅ”u akciju domaći su izveli u 27. minuti. Spalević je sjajno prihvatio loptu, produžio je upravo ka Bariću. Ovaj je napravio korak dva, i vratio je Darku Spaleviću. Mogao je on odigrati na levu stranu, gde su bila dva njegova saigrača.Ipak se odlučio na Å”ut, ali neprecizan i lopta zavrÅ”ava u gol autu. Å to gosti nisu poveli u 38. minuti kriv je golman Mladen Lučić. Mehidić je odlično na desnoj strani izbacio Ahmetovića. On se naÅ”ao sam ispred Lučića. Å utirao je snažno,a Lučić zaustavio njegov udarac. Å to nije uradio tada, Ahmetovič jeste u 40. minuti. Opet je lako proÅ”ao po desnom boku i loptu, po zermlji Å”alje u suprotni ugao golmana Lučića.

Drugo poluvreme domaći su počeli veoma agresivno i borbeno, reÅ”eni da Å”to pre stignu do poravnanja. IzvrÅ”ena je i izmena.U svlačionici je ostao Nemanja Vejnović, koji je u ovom susretu igrao u veznom redu, a na teren je izaÅ”ao Denis Čomor.Sem te agresivnosti domaći niÅ”ta nisu pokazali u drugom delu. Igra im se u potpunosti raspala. Nije bilo povezanih,tečnih akcija,a lopta je uglavnom vraćana nazad. Trebaju se u taboru Slavije svi zapitati Å”ta se deÅ”ava sa ekipom u kojoj najstariji igrač Darko Spalević najviÅ”e trči, bori se i pokuÅ”ava uraditi neÅ”to u napadu. Međutim bio je potpuno odsečen, bez pomoći saigrača i Slobodini defanzivci su lako zaustavljali njegove pokuÅ”aje. Imali su gosti pokuÅ”aju 83. Marko Ristić je loÅ”e odigrao loptu za golmana, presekao je Ordagić, ali se nije najbolje snaÅ”ao i propala je odlična prilika. Do kraja nije bilo Å”ansi, ostalo je 0:1.

Slavija ā€“ Sloboda 0:1 (0:1)

Istočno Sarajevo. Stadion: SRC Slavija. Gledalaca: 400. Sudija: Admir Šehović (Sarajevo) 7. Strelac: Ahmetović 40. (Sloboda). Žuti karton: Mehmedagić, Stjepanović (Sloboda).

Slavija: Lučić 6 , Ristić 5 , Zeba 5, Spalević 6 , Rovčanin 5, Vejnović 5 (od 46. Čomor), Simović 5 (od 82. Đip) , Arsenijević 5 (od 67. Grujičić), Barić 5,5 , Marković 5 , Kartal 5 .

Sloboda: Pirić -, Morankić 6 , Efendić 6 , Zeba 7, Ivetić 6,5 Merhmedagić 6 , Ordagić 6 , Stjepanović 6,5 , Govedarica 5 (od 66. Veselinović), Merhidić 6 (od 75. Sarić), Ahmetović 6 (od 88. Krpić). Igrač utakmice: Zajko Zeba (Sloboda)