Å ajkaÅ” 1908
Hajduk
Crvena zvezda
PFL NS: Vrbas - Omladinac 3:0

Po izuzetno hladnom vremenu i teÅ”kom terenu fudbaleri Vrbasa su, iako znatno oslabljeni neigranjem nekoliko standardnih prvotimaca iz jesenjeg dela Å”ampionata, sasvim zasluženo, ostvarili pobedu na prolećnoj premijeri, nanevÅ”i sastavu iz Stepanovićeva prvi ovosezonski poraz. Pobednik se mogao naslutiti već posle prvih 45 minuta, poÅ”to je domaćin taj period igre reÅ”io u svoju korist sa 2:0. I pre vođstva, VrbaÅ”ani su propustili nekoliko izglednih prilika, a onu najveću, u 23. minutu, prokockao je, iskusni, Đedović; Durutović je odlično proÅ”ao po levoj strani, idealno usposlio svog kapitena, koji je ipak, sa samo pet metara, promaÅ”io ceo gol, izmamivÅ”i prve aplauze promrzlih gledalaca. NeÅ”to kasnije, isti akteri su, ponovo, bili u glavnim ulogama, samo ovoga puta Đedović je glavom Å”utirao preko gola, iz ne baÅ” toliko izgledne pozicije. I onda, za samo četiri minuta mreža lidera Å”ampionata se dva puta zatresla. Najpre u 38. minutu kada je Stijepović bio siguran egzekutor najstrože kazne, kojoj je prethodio sumnjivo dosuđen prekrÅ”aj u Å”esnaestercu Omladinca. Konačan rezultat prvog poluvremena postavio je iskusni Reljić. Treba istaći da su gosti možda i oÅ”tećeni, od strane glavnog arbitra, poÅ”to nije sankcionisan navodni prekrÅ”aj u kaznenom prostoru Vrbasa. Ipak, Nikola Malidžan je bio blizu mesta događaja, i najbolje je video Å”ta se zaista dogodilo ispred gola Botorića.
U nastavku, "četa" Dragana Tepavčevića je znalački čuvala rezultat i u trećem minutu sudijske nadoknade "overila" pobedu. Peković je matirao golmana Omladinca posle sjajnog soloprodora po levoj strani. Sve u svemu, ubedljiva pobeda Vrbasa kojom je na najbolji način nagovestio kakve su mu ambicije u nastavku prvenstva.

Vrbas: Stadion kraj Šlajza. Gledalaca: 200. Sudija: Nikola Malidžan (Novi Sad). Strelci: Stijepović (p) 38. min, Reljić 42. min i Peković 90+3 min. Žuti kartoni: Kuzmanović - Ratkov.
OFK Vrbas: Botorić, Krneta (LopuÅ”ina), Durutović, Stijepović (Lazetić), Reljić, Doknić, Petović, BoÅ”ković (Å umić), Kuzmanović, Đedović, Majstorović.
Omladinac: Pejić, Anđelković, TeÅ”anović, Abdić, Bjekoić, Drobac, Samardžić (Å ponja), Maksimović (Samardžić), Pupovac (Ratkov), Đelić, Živković.

Fudbal Fudbal PFL Novi Sad OFK Vrbas Omladinac (S)