Čukarički
Radnički 1923
Čukarički
SLS: Mladost (L) - Vojvodina 1:2

Novosađani su joÅ” jednom pokazali da im lučanski stadion itekako prija.Trijumf nad domaćinom doneo im je bodovni priključak za vodećim Partizanom a trener Zagorčić može biti dodatno zadovoljan jer je veći deo meča odigrao u ā€žÅ”arenomā€œ sastavu,odmarajući okosnicu tima koji je iznenadio fudbalsku Evropu eliminacijom italijanske Sampdorije.Treba naglasiti da je neizvesnost potrajala do poslednjih momenata,pa je Lucancima poraz joÅ” teže pao.Jer,remi bi svakako zadovoljio ukuse plavo-belih.

Pre početka duela fudbaleri oba tima,sudije,kao i publika na stadionu,odali su poÅ”tu preminulom Radisavu Rabrenoviću,nekadaÅ”njem saveznom sudiji,fudbalskom radniku i bivÅ”em funkcioneru Novosađana.

Sama utakmica otvorena je obostrano oprezno.Vojvodina je imala viÅ”e loptu u nogama ali bez izrazitijih prilika.Prvu Å”ansu za goste ne koristi Paločević.Prizeman udarac sa desetak metara Krznarić zaustavlja.Igrao se 14.minut.Četiri minuta kasnije uzvraćaju Lučanci.Odlično je po desnom boku proÅ”ao Lazar Jovanović,dobro centrirao u srce kaznenog prostora,gde je usamljeni Živadinović loÅ”e reagovao iz izgledne pozicije.Nakon pola časa igre,ponovo je pokuÅ”ao Paločević.Ovoga puta iz slobodnog udarca sa 25 metara,Krznarić ponovo uspeÅ”niji.Odličnu akciju Novosađani su kreirali i u 45.minutu,no SiniÅ”a Babić nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

Nastavak,znatno sadržajniji.Već u 50.minutu Krznarić dva puta bravurozno interveniÅ”e i sprečava vođstvo rivala.Najpre je odbranio udarac Babića u situaciji 1 na 1 a potom i pokuÅ”aj agilnog Paločevića sa 13-14 metara.Na isteku 56.minuta ā€žLaleā€œ dolaze do gola.U kaznenom prostoru je oboren Pankov a Grujić pokazuje na ā€žkrečā€œ.Siguran biva PuÅ”karić,0-1.Trener Mladosti,odmah reaguje i u igru uvodi Ukrajinca Pavlova,umesto Lazara Jovanovića.Tek Å”to je uÅ”ao u igru,Pavlov je mogao do gola.Lepović je centrirao sa leve strane,Pavlov zahvata loptu glavom ali prečka spaÅ”ava Kordića.Sve se odigralo u 73.minutu.Ono Å”to Ukrajinac nije uspeo u 73.,jeste u 80.minutu.Pravim projektilom sa petnaestak metara,iskosa sa desne strane,smestio je loptu u gornji desni ugao gola Vojvodine za 1-1.Evrogol koji je stvari vratio na početak.Međutim,nereÅ”en rezultat bio je aktuelan svega sedam minuta.Tada je Ožegović(uÅ”ao u 78.minutu) oduzeo loptu Živanoviću na dvadesetak metara od gola,uposlio Paločevića,koji izlazi pred Krznarića i pogađa za novo vođstvo svog tima.Nije to bio kraj uzbuđenjima na danaÅ”njem susretu.Do kraja,Lučanci su imali dve izgledne Å”anse za gol.U 89.minutu,hitronogi SaÅ”a Jovanović oduzima loptu unutar kaznenog prostora uz korner liniju,zatim nalazi Živadinovića na petercu,koji iz ā€žzicerā€œ pozicije pogađa prečku!Prilika koja se nije smela propustiti!Na isteku poslednjeg,od 3 minuta nadoknade,SaÅ”a Jovanović je imao priliku ali je sa 16 metara tukao pored gola i bodovi su otiÅ”li u Novi Sad.

Već u sredu timovi će biti na novim iskuÅ”enjima.Lučanci putuju na meč sa Radom,dok Vojvodina dočekuje Partizan u derbiju 5.kola.