Novi Pazar
OFK Žarkovo
SLZ: Metalac (K) - Sloboda (U) 2:1
11.04.2009 A.Daišević

Kraljevački srpskoligaš je zasluženo došao do važne pobede i tako barme za trenutka zaustavio pohod Užičana ka drugom mestu i baražu za prvoligfaško društvo. Kuriozitet ne posebno kvalitetne utajkmice jesu tri gola koja su postigli domaći fudbaleri. Iako su bili sve vreme bodreni od pedesetak svojih najvernijih simpatizera „crveni“ iz grada na Đetinji nisu uspevali da na pravi način pariraju razigranom domaćinu, naročito u prvih 45 minuta. Metalac je prvu ozbiljniju priliku imao u 11.minutu kada je Marković glavom poslao loptu za malo pored gola. U 20.minutu odlično proigravanje Markovića ka Vasiljeviću, napadač Metalca beži vrataru gostiju Čančareviću koji ga ruši i jedanaesterac čist kao suza. Sa 11 metara najbolji strelac Metalca Barjaktarević precizan i vođstvo domaćih od 1:0. Do kraja poluvremena domaćin nadmoćniji ali više nije bilo ozbiljnijih prilika.
U prvih 15 minuta nastavka gosti su igrali niz jak vetar i sve vreme igrali ispred šesnaesterca domaćih. Posle dva skraćena kornera odlično je intervenisao sigurni Dizdarević, golman Metalca, ali je u trećem pokušaju poklekao. Ubacio je loptu u peterac Kraljevčana mladi Glibetić,a kapiten Metalca Anđelković nespretno pogodio sopstvenu mrežu i iznenadio sve na stadionu, 1:1. Od tog trenutka razvila se velika borba na svakom delu terena, bilo je i malo varnica, da bi domaći takođe posle prekida stigli ponovo do vođstva. U 67.minutu nakon kornera najviši na sedam metara od gola Slobode bio je danas sjajni štoper Metalca Ribać i glavom postigao gol za konačnih 2:1. Sloboda je u 86.minutu imala poslednju priliku da eventualno izjednači, ali je Petković iz srca kaznenog prostora šutirao preko gola. Metalac je u finišu imao par dobrih kontri i polukontri, ali Belopavlović i Otašević nisu bili spretni. Na kraju zasluženih 2:1 za Metalac koji je i u prvom delu sezone slavio u Užicu.

Stadion: kod Ložionice  Gledalaca: 300  Sudija: Marjan Janković (Petrovac na Mlavi)   Strelci: Barjaktarević u 21. minutu (iz jedanaesterca) i Ribać u 67. minutu za Metalac, a Anćelković (autogol) u 55.minutu za Slobodu.  Žuti kartoni: Anđelković, Vasiljević, Otašević, Vasović (Metalac), Redžić i Janjić (Sloboda). Igrač utakmice: Miroslav Ribać (Metalac).

Metalac: Dizdarević, Planić, Jovanović (Đorđević), Anđelković, Andrić, Ribać, Vasiljević (Otašević), Kuzmanović (Vasović), Marković, Belopavlović, Barjaktarević.
Sloboda: Čančarević, Marić (Đurović), Volić, Miličić, Redžić, Topalović, Vasić, Janjić, Božović (Živković), Glibetić (Vidić ), Petković.

Fudbal Fudbal Srpska liga "Zapad" Metalac (K) Sloboda (U)