Proleter
Sloga (PM)
Glavu gore
28.03.2015 fksloboda.org
Sloboda ā€“ Radnik 1:2 (1:1). Uprkos solidnoj igri i borbenosti, okončan niz od četiri utakmice bez poraza. Naredne dve od presudnog značaja u borbi za opstanak. U prvom poluvremenu se igralo otvoreno i bez kalkulacija. Gosti prvi prete ozbiljnije, kada dobar centarÅ”ut sa desne strane nije propraćen podjednako dobrom realizacijom, pa udarac glavom iz velike blizine zavrÅ”ava u rukama Tasića. Igrao se 20. minut kada je Radnik doÅ”ao do prednosti. GreÅ”ku Bosmana na svojoj polovini gosti oberučke prihvataju pa bivÅ”i fudbaler Slobode, Predrag Lazić, rutinski realizuje priliku koju su mu servirali saigrači. Par minuta kasnije sudija očigledno igranje rukom u kaznenom prostoru ne sankcioniÅ”e jedanaestercem u korist Slobode. Inicijativu Rosonera prekida odlična kontra Radnika. Å toper Baranin gubi snagu u fanatičnom sprintu pa nije realizovao idealnu priliku koju mu je namestio Lazić. Ubrzo stiže kazna uz dosta sreće. Grujičić je započeo napad, DoÅ”ljak nespretno centrirao, Popović isto tako Å”utirao, ali lopta idealno pronalazi Crnomarkovića koji sa 5 metara poravnava rezultat.

U drugom delu se nastavilo sa otvorenom igrom. Već u 48. minutu prva prilika kada je Å ejić, nakon oÅ”trog udarca Lekića po zemlji sa distance, uz napore loptu prosledio u korner. Lekić je akter i Å”anse koja je usledila dva minuta kasnije. Na njegov centarÅ”ut Popović za malo kasni, pa samo uspeva da prebaci prečku. Kada se činilo da je Sloboda bliža golu, usledio je detalj koji je reÅ”io utakmicu u korist gostiju. Miličić rukom sprečava čist pogodak, a sudija pokazuje penal i crveni karton. Milovanović je sigurno realizovao kazneni udarac i postavio, ispostaviće se, konačan rezultat ā€“ igrao se 62. minut. U nastavku nije bilo prilika na obe strane, Radnik je uspeÅ”no priveo meč kraju. Arhivski beležimo i crveni, odnosno drugi žuti karton za strelca pobedonosnog gola u 80. minutu.

Posle četiri odigrana kola prolećnog dela prvenstva, sa pet sakupljenih bodova Sloboda je i dalje u velikoj opasnosti. Slede dva duela sa direktnim konkurentima u borbi za opstanak. U par navrata smo pokazali da možemo, ovog puta i moramo. Glavu gore...