Radnički 1923
Čukarički
Rad
JSL: Mladost (L) - Partizan 1:2

Crno-beli su uknjižili sedmu prvenstvenu „trojku“ u nizu,pobedom u Lučanima.Mladost je poražena rezultatom 1-2 ali je moglo biti i drugačije da je tamnoputi Eze bio prisebniji u poslednjih petnaestak minuta.Svakako,da izabranici Marka Nikolića nisu bili na očekivanom nivou ali su iz Lučana poneli ono što im je bilo najpotrebnije a to su bodovi.Blizu 2500 ljubitelja fudbala moglo je da vidi dva različita poluvremena.Prvo,gde su gosti bili nešto konkretniji i drugo,koje je donelo više uzbuđenja i opasnijeg domaćina.

"Crno-beli" i Lučanci pred početak meča

Uvodni trenuci dali su smernice daljem toku meča.Mladost je rivalu prepustila veći posed lopte,strpljivo čekajući momenat za kontraudar.Takav pristup igri,nije ostavljao mnogo prostora za ubacivanja Partizanovih bočnih igrača,pa se sve svodilo na pokušaje sa distance.Dlanove Krznarića prvi je zagrejao Škuletić u 5. i 9.minutu,dok je Markovićev udarac sa petnaestak metara završio iznad prečke(13.minut).Prvi ozbiljniji izlet na polovinu Beograđana napravio je Golemić polovinom prvog dela.Dobar prodor po desnoj strani krunisao je udarcem sa ivice kaznenog prostora ali suviše mlako za nešto više.Novo iskušenje za domaćeg čuvara mreže beležimo na isteku 26.minuta.Lazović je tukao iz slobodnog udarca sa 25 metara,Krznarić dobro postavljen.Usledio je period igre bez obećavajućih akcija,uz pregršt duela na sredini igrališta.Imali su crno-beli kontrolu igre ali je domaćin uspešno parirao.Kada se očekivalo da Danilo Grujić označi kraj poluvremena,dogodio se najvažniji detalj prvih 45.minuta.Korpulentni Škuletić dobro reaguje na centaršut Vulićevića sa desne strane i udarcem glavom matira raspoloženog Krznarića,sa 6-7 metara udaljenosti.Pogodak kojim je „Parni valjak“ rešio prvi deo meča u svoju korist.

Adamović (Mladost Lučani) u prodoru

Nastavak,znatno sadržajniji.Da će Lučanci biti mnogo opasniji nagovestio je Milosavljević u 56.minutu.Ostar udarac sa dvadesetak metara odlazi iznad Lukačevog gola.Dva minuta kasnije bilo je 0-2.Golemić loše reaguje na ubačenu loptu i praktično je dodaje Lazoviću kome nije bilo teško da matira Krznarića sa peterca.Prizemnim udarcem ciljao je i pogodio donji levi ugao.Priliku da ozbiljnije ugozi gol Mladosti propustio je Škuletić u 65.minutu.Probao je sa 16 metara,pravo u golmana domaćih.Od tog momenta stvari na terenu menjaju se u korist Lučanaca.Beležimo vrlo neugodan pokušaj Golemića glavom,nakon kornera,kada Lukač uz pomoć prečke spasava gol(69.minut).Mladost se vraća u igru na isteku 74.minuta.Centaršut Adamovića sa desne strane dobro je ispratio Patrik Frajdej Eze i glavom pogodio metu sa peterca,za 1-2 i rezultatski povratak.Imao je Lukač loptu „na ruci“ ali nije uspeo da spreči gol.Samo minut kasnije prilika za Živadinovića.Nalazio se usamljen na ivici kaznenog prostora,dobio loptu ali je šutirao visoko preko gola.Mogao je i morao bolje.Poslednjih 12-13 minuta Mladost je sve karte bacila u napad a tamnoputi Nigerijac bio je u glavnoj ulozi.Prvu od dve izrazite šanse nije iskoristio u 80.minutu.Volkov je „gradio“ loptu kako bi izašla van okvira terena ali je Pešić bio uporan,uspeo da je oduzme u visini peterca,zatim pasom našao Ezea na 6-7 metara udaljenosti od gostujućeg gola.On tuče iz prve ali Lukač bravurozno interveniše i loptu šalje u korner.Velika prilika otišla je u nepovrat.Nije to bilo sve u režiji domaćih.U trećem minutu sudijske nadoknade još jednom se Nigerijac našao u centru pažnje.Ni ovoga puta nije pronašao put do mreže rivala.Krznarić je uputio dubinsku loptu u šesnaesterac Beograđana,Milunović dobar u skoku,pronalazi Ezea na desnoj strani,no centarfor Lučanaca šutira visoko preko gola,iz neposredne blizine.Vremena za novi napad nije bilo,pa su bodovi pripali favoritu.