Bajina Bašta
RB
Partenon
KMF Raška stigao do prve pobede na svom terenu

Fudbaleri Kluba malog fudbala "Raška" uspeli su po prvi put ove sezone da ostvare pobedu na svom parketu. U derbiju 8.kola Druge futsal lige "Zapad" savladali su KMF Fontana iz Čačka rezultatom 4:1. Domaćin nije mogao da poželi bolji početek meča, posle samo 47 sekundi igre na semaforu je stajalo 2:0. Dve odlične uigrane akcije donele su raščanima osetniju prednost, prvo je u 21.sekundi precizan bio Jovanović, a samo što se krenulo sa centra Mutavdžić je iz neposredne blizine po drugi put matirao odličnog večeras golmana Teofilovića. Futsaleri Raške bili su bolji u prvom delu, konkretnije akcije donele su još nekoliko prilika, ali su mreže mirovale. Čačani su tek sporadično pokušavali uglavnom udarcima iz daljine. U nastavku slična slika na terenu, ali igralo se mnogo brže i sa više prilika. Fudbaleri Fontane zaigrali su bolje za razliku od prvih dvadeset minuta i u 28. minutu preko Popoviću smanjuju rezultat i utakmicu uvode u neizvesnu završnicu. Brzo su se raščani trgli, odmah stvorili tri stopostotne prilike, ali dva puta Miloš Novaković i Mutavdžić nisu uspeli da savladaju Teofilovića, koji je u tim trenucima blistao na golu Fontane. Upornost domaćih se ipak isplatila u 35.minutu kada se Mutavdžić po drugi put upisao u strelce. Gosti su u nastavku pokušali sa džokerom da možda naprave preokret, ali im to nije pošlo za nogom. U poslednjim trenucima meča Kostić je presekao jedan napad Čačana i sa svoje polovine pogodio prazan gol za konačnu i više nego zasluženu pobedu.

KMF RAŠKA - KMF FONTANA    4:1 (2:0)

Raška. Sportska hala. Gledalaca: 100. Sudije: Radisavčević (Kraljevo) i Trivan (Ušće). Strelci: 1:0 Jovanović u 1, 2:0 Mutavdžić u 1, 2:1 Popović u 28, 3:1 Mutavdžić u 35, 4:1 Kostić u 40.minutu

KMF RAŠKA: Cvetić, M.Novaković, Jovanović, Mutavdžić, Drmanac, Savić, Kostić, Dugalić, P.Novaković, P.Nikolić, Trikoš

KMF FONTANA: Teofilović, Marković, Maksimović, Popović, Stevanić, Dramićanin