Crvena Zvezda
Hemofarm
Peti trijumf "malenih"
14.01.2008 G.Ćirović
Posle izjednačenog prvog perioda, otpor gošći sa Novog Beograda košarkašice Kraljeva slomile su u drugoj četvrtini. Najviše zahvaljujući dominaciji u skoku i raspoloženoj Tatjani Živanović koja je realizovala nekoliko kontranapada, Kraljevčanke u 15. minutu stižu do prednosti od 14 poena, 34:20.
Na početku drugog poluvremena na terenu je postojala samo jedna ekipa. Serijom 12:0, "malene" su furiozno krenule, i u 27. minutu stigle do najvećeg vođstva u meču, 58:32. Visoka prednost kao da je malo uspavala domaće košarkašice, pa Radnički, preko odlične Nataše Bučevalac i kapitena Jelene Radić, za samo pet minuta poslednje četvrtine serijom 18:5, uspeva da rezultatski deficit smnji na samo osam poena, 66:58. Međutim, u samom finišu Kraljevčanke su se uozbiljile i ponovo vratile dvocifrenu prednost, a tačku na petu prvenstvenu pobedu, kojom su prekinule negativnu seriju, stavila je Jovana Čkovrić, preciznim šutem za tri poena, četrdesetak sekundi pre poslednjeg zvuka sirene.
Kraljevo: Čkovrić 6, Ilić 16 (4-4), Ristić 11 (4-2), Živanović 18 (2-2), Baltić 2, Jovanović 7, Mihajilović 7, Račić, Nikolić 4 (1-0), Pjevac, Ratković, Maraš 3.
Radnički NB: Janković 1 (2-1), Damnjanović 2, Zorić, Tokić, Jevtić 2 (4-2), Ćosović 1 (2-1), Kostić, Terzić 4, Bučevalac 27 (9-8), Garčević 8 (4-2), Slaveska, Radić 16 (6-4).