Velika Jasikova
Bučje
Rgotina
Okružna liga Zaječar: Trebič - Rudar VČ 3:1

FK Trebič je pobedio FK Rudar Vrška Čuka sa 3:1 u 3. kolu Okružne lige Zaječar, u utakmici igranoj u sredu 11. septembra, na stadionu Bata Nole na Podini, sa početkom od 16:30 h....

FK Trebič je odigrao odličnu utakmicu protiv ekipe Rudara sa kojom je imao dosta problema u prošloj sezoni, postigao 3 gola i zasluženo osvojio sva 3 boda. I pored dobre igre i dobrih rezultata u prva tri kola, FK Trebič i dalje ima problem da sačuva svoju mrežu u prvih, uvodnih, 10-ak minuta utakmice. Naime, posle jedne dobre akcije gostiju u 10. minutu utakmice odbrana FK Trebiča je slabo reagovala i Rudar je došao u vodjstvo 1:0. I kao što uvek bude, posle tog gola igrači Trebiča su ozbiljnije i agresivnije ušli u susret, napadali su gol protivnika i u 32. minutu uspeli da izjednače rezultat, golom Trivunca iz opravdano dosudjenog penala, posle igre rukom jednog igrača gostiju u svom šesnaestercu. Do kraja poluvremena Trebič je imao još nekoliko neiskorišćenih šansi i tim rezultatom se otišlo na poluvreme. Drugo poluvreme druga priča, FK Trebič je odmah stavio do znanja protivniku da želi sva tri boda, redjali su se napadi pred golom Rudara i u 68. minutu posle jednog odličnog prodora Bogojevića u šesnaesterac Rudara, igrač gostiju ga obara, a sudija ponovo pokazuje na belu tačku. Kao i prvi put siguran sa bele tačke je Milan Trivunac, koji donosi Trebiču rezultatsku i psihološku prednost, 2:1. Posle tog gola gosti su krenuli na sve ili ništa, otvorili su se, što je ostavilo dosta prostora igračima Trebiča za kontranapade. U 80. minutu posle odličnog pasa Trivunca u prostor, eksplozivni Prvulović se odlično oslobadja čuvara i donosi Trebiču nedostižnu prednost, 3:1. I taman kad se očekivao poslednji zvižduk sudije, golman Trebiča pravi nesmotrenu grešku, hvata loptu, pušta je pa je ponovo hvata, na samo tri metara od gol linije i sudija svira indirektan udarac za goste. Srećom, igrači gostiju loše šutiraju i tim pokušajem stavljaju tačku na današnju utakmicu. Publika je baš uživala u današnjoj fudbalskoj predstavi, i ovom prilikom im se stručni štab i igrači zahvaljuju na pruženoj podršci.

FK Trebič je nastupao u slećem sastavu: Nikola Miletić, Veljković, Filipović, Stanisavljević, Bonić, Stefanović, Mijajlović, Živanović Predrag, Radivojević, Trivunac i Bogojević. U igru su još ulazili Miljan Živanović, Radosavljević i Prvulović.
FK Trebič sledeću utakmicu igra kao gost protiv novog člana Okružne lige Zaječar, ekipe FK Trgovišta iz Trgovišta kod Knjaževca. Utakmica se igra naredne nedelje 15. septembra, od 16:00 h.

Fudbal Fudbal Zaječarska okružna liga Trebič Rudar (VČ)