Spartak
Voždovac
Donji Srem
Radnički remijem počeo prolećni deo sezone

Na startu prolećnog dela sezone niški Radnički odigrao je 0:0 sa imenjakom u Kragujevcu i tako zadržao četvrtu poziciju na tabeli posle 16 kola. Niški Radnički remijem je počeo prolećni deo Superlige u kom su ambicije da se ekipa plasira u evropsko takmičenje. Radnički je zadržao 4. mesto sa 25 bodova koliko imaju i Vojvodina, Čukarički i Novi Pazar.

Domaći su bolje počeli meč, u 6. minutu Krivokapić je imao šansu kada je sa nekih 20 metara uputio udarac, ali je golman Nišlija Aleksandar Kesić bio siguran. Dva minuta kasnije Adamović je napravio novu šansu za Kragujevčane ali je ostalo 0:0.

Kragujevački tim je imao šansu u 24. minutu kada je Beljić uputio šut iz kornera, glavom je loptu dočekao Rosić čiji je udarac završio pored gola Radničkog iz Niša.

Dobru šansu niški tim je napravio u 30. minutu kada je Aleksndar Jovanović pokušao sa leve strane, ali bez opasnosti za gol domaćih. Nakon toga Nišlije su zaigrale bolje, imali više šanse od kojih je jednu propustio Dragan Jelić u 37. minutu kada je dobio loptu od Ćuluma, ali je propustio priliku. Veliku šansu domaćin je imao u 37. minutu, ali je Kesić odbranio šut Adamovića. Saša Stojanović je imao veliku šansu u 41. minutu kada je uputio udarac sa ivice šesnaesterca, ali je odbranio Čančarević.

Niški Radnički je imao veliku podršku sa južne tribine kragujevačkog stadiona pošto je iz Niša došlo preko 500 navijača. U Kragujevac je stiglo 7 autobusa, dva kombija i veći broj putničkih automobila sa navijačima.

sasa marjanovic
Saša Marjanović u Kragujevcu; foto: Stefan Komadinić

Drugi deo igre dobro je počeo Radnički iz Niša koji je napravio priliku u 48. minutu kada je u šesnaestercu domaćih napravio gužvu, ali niko nije uspeo da matira golmana Kragjevčana.

Pavlović je u 53. minutu izveo slobodan udarac nakon faula nad Brankom Pauljevićem, Aleksandar Jovanović je glavom pokušao, ali je lopta otišla pored gola.

Opasan napad Kragujevčani su imali u 67. minutu preko Čadikovskog, ali je on napravio faul nad Pauljevićem u napadu.

U 70. minutu Branko Pauljević imao je dve šanse, prvo je dobio loptu od Stojanovića, ali je njegov šut sa desne strane u šesnaestrcu blokirao igrač odbrane domaćih.

Osveženje u igru Radničkog uneo je Petar Đuričković, koji je u 73. minutu napravio dobru šansu gostiju. On je uputio centaršut, lopta je odskočila, a Pejčić nije stigao da je zakači i lopta je otišla tik preko gola

U 86. minutu kragujevački tim imao je dobru priliku preko Kneževića preko kontre, ali je Bulatović blokirao udarac sa desne strane ispred golmana Kesića.

Đuričković je imao još jednu lepu priliku kada je u 89. minutu šutirao sa dvadesetak metara, ali je golman Kragujevčana odbranio.

Radnički iz Niša je na kraju zabeležio sedmi remi u sezoni.

U narednom kolu Nišlije gostuju Partizanu.

RADNIČKI 1923 KRAGUJEVAC - RADNIČKI NIŠ 0:0 (0:0)

Stadion Čika Dača, Kragujevac

Sudija: Milenko Vukadinović

Gledalaca: 1.200

Žuti kartoni: Radovan Krivokapić (11. minut), Slavko Marić (51. minut) iz Radničkog 1923; Petar Đuričković (74. minut) iz Radničkog iz Niša

Crveni kartoni.

RADNIČKI KRAGUJEVAC: Ognjen Čančarević, Petar Pavlović, Slavko Marić, Lazar Rosić, Vladimir Bubanja, Radovan Krivokapić, Uroš Vidović, Filip Knežević, Bojan Beljić, Marko Adamović (Komnen Andrić od 72. minuta), Dragan Čadikovski (Dejan Miljuš od 88. minuta).

RADNIČKI NIŠ: Aleksandar Kesić, Branko Pauljević, Miloš Petrović, Radoš Bulatović, Vladan Pavlović, Strahinja Petrović (Petar Đuričković od 67. minuta), Milan Ćulum, Saša Stojanović, Saša Marjanović (Dušan Kolarević od 88. minuta), Aleksandar Jovanović, Dragan Jelić (Ivan Pejčić od 46. minuta).

Fudbal Fudbal Jelen Super liga Srbije Radnički 1923 Radnički (N)