Lučani
Ribnica 2
Priboj
Druga liga Zapad: Partizan Lipljan - FAP Livnica 3:0

Nešto više od sat vremena efektivne igre bilo je dovoljno ekipi Partizana da slomi otpor Prijepoljaca i stigne do nova tri boda i ostane u vrhu drugoligaškog karavana. Istina igrali su Lipljanci mnogo slabije nego u predhodnim kolima, nije funkcionisao „prvi tempo“, a gledajući sa strane igra je bila dosta rastrzana pa na kraju domaći odbojkaši mogu i biti srećni što su utakmicu dobili maksimalnim rezultatom iako što se i vidi u poenima nije bilo ni malo lako. Jedino je prvi set tekao kao što se očekivalo, vodstvo Lipljanaca od samog starta na kraju su gosti samo uspeli da se približe i stignu do 25: 21. Već u narednom setu ekipa FAP Livnice vidi svoju šansu, a uspavani Lipljanci ipak uspevaju da se izvuku i u egal završnici blokom osvajaju poslednji poen u setu za 25: 23 i vodstvo od 2: 0. Činilo se tada da će se gosti predati posle ovakve završnice u predhodnom setu i da će Lipljanci rutinski privesti utakmicu kraju ipak nije bilo tako. Gosti u trećem setu konstantno drže prednost koja je iznosila 17: 12, ništa u tom periodu odbojkašima Partizana ne polazi za rukom u većini napada su samo nemi posmatrači i sve konce u svojim rukama drže igrači FAP Livnice. Međutim stižu Lipljanci do preokreta na 17: 17, a onda neshvatljivo prepustaju inicijativu gostima koji ponovo vode 21: 17. Nije to bilo sve u ovoj utakmici, čudesno se opet vraćaju domaći odbojkaši i serijom od 8: 1 u finišu seta dolaze teškom mukom do ovog seta i 25: 22 zabeleživši maksimalan trijumf od 3: 0 u utakmici u kojoj je bilo mnogo više grešaka sa obe strane nego lepih poteza, gde ni jedna ni druga ekipa nije blistala. U narednom kolu ekipa Partizana naredne subote u Guči u derbiju kola gostuje ekipi Lučana u vrlo važnoj utakmici za vrh tabele!

OK PARTIZAN LIPLJAN – OK FAP LIVNICA Prijepolje         3: 0  (25: 21, 25: 23, 25: 22)

Zubin Potok – SRC „Mokra Gora“. Gledalaca oko 30. Sudije: Bošković (Kraljevo), Kljajić (Kraljevo). Delegat: Veljović (Kraljevo). Meč  trajao: 65 minuta.

OK PARTTIZAN: A. Rašić, M. Rašić, Popadić, Karadžić, N. Kostić, Lekić (libero), Ilić, M. Kostić, Sojević, Mirić. Trener: S. Rašić.

OK FAP LIVNICA: Ad. Oković, Vižlina, Mićović, Al. Oković, Dučić, Šljukić, Tripković, Jakšić, Grbić (libero). Trener: S. Oković.