"Petarda" i vatromet u Orašcu

U 29. kolu Međuopštinske lige Aranđelovac Topola fudbaleri Sloge poraženi su od ekipe Prvi srpski ustanak rezultatom 5: 2. Iako su dva kola pre kraja prvenstva obezbedili prvo mesto i nastup u Šumadijskoj okružnoj ligi od sledeće sezone, domaći su ubedljivom igrom upotpunili svoj poslednji nastup pred svojim navijačima i ovom rangu takmičenja. Utakmica je počela prilikom gostiju. Č. Petrović je u 2. minutu posle prodora po desnoj strani uputio centašut, a Babić glavom sa 2 metra šutirao preko gola. Isti igrač bio je u šansi u 11. minutu, ali je ovaj put njegov udarac sa 7-8 metara zaustavio golman domaćih Dimitrijević, Utisak je da su dva brza gola domaćih odredila pobednika meča. Lazović je 14. minutu šutirao sa 20-ak metara i posalo loptu u gonji desni ugao Jelesijevića, koji je paradom samo učinio lepšim gol vodećeg strelca lige. Isti igrač bio je akter akcie u 15. minutu, kada je dobro proigrao Lomića, a ovaj rutinski sa 10-ak metara savladao Jelesijevića.

I drugo poluvreme počelo je šansom gostiju. Antonijević je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali nedovilno dobro da bi savladao Dimitrijevića. Treći gol domaćih delo je Minića, koji je u 59. minutu iz slobodnog udarca savladao zatečenog Jelesijevića. Minić je bio strtelac i četvrtog gola za domače u 65. minutu, ovaj put  postigavši gol iz slobodnog udarca 25 metara iskosa sa desne strane. Gosti, rešeni da se nadigravaju, se nisu predavali i do gola stigli u 68. minutu. Gajić je oboren u šesnaestercu domaćih, a isti igrać je izveo najstrožiju kaznu i postigao prvi gol za goste. Ofanzivnu igru domaći su materijalizovali u 78. minutu, kada je Lazović posle solo akcije postigao peti gol za domaće. Gosti s ublažili poraz u 85. minutu. Gajić je dobro ispratio prodor i dodavanje M. Ivanovića i postigao konačan rezultat meča. Po završetku utakmice domaći su pobedu proslavili šampanjcem i vatrometom na ogromnu radost svojih navijača.

Prvi srpski ustanak (Orašac) - Sloga (Zagorica) 5: 2

Starčevića brdo u Orašcu. Gledalaca oko 100. Delegat: Rade Savić (Venčani). Glavni sudija: Aleksandar Garić (Aranđelovac) pomoćnici: Stefan Marković (Venčane) i Stefan Mijatović (Aranđelovac). Strelci: Lazović u 14. i 78. minutu, Lomić u 15. Minić u 59. i 65. minutu za Prvi srpski ustanak, a Gajić u 68. i 85. minutu za Slogu. Žuti kartoni: Minić, Starčević, Milojević (Prvi srpski ustanak) Dimitrijević (Sloga).

Prvi srpski ustanak: S. Dimitrijević, Milojević (od 68. Anić), Vasović, M. Lukić, Starčević, Janić (od 7. Vujičić), J. Lukić, Lomić, Minić (od 78. Adamović), Lazović, Lazarević.

Sloga: Jelesijević, M. Ivanović, Dimitrijević, Vesić, Gajić, A. Pavković, J. Petrović, Babić, Jovanović (od 65. A. Ivanović), Antonijević, Č. Petrović.