ČSK Pivara
Srem
SLV : Penalom do mirnije luke
27.05.2013 Vinko Janković

Golom sa bele tačke , fudbaleri somborskog Radničkog , došli su do pobede nad ekipom Sente, i sa nova tri boda mirnije ulaze u završnicu prvenstva trećeligaškog društva. Današnji susret na Gradskom stadionu odigran je u veoma teškim uslovima , jer je tokom celog meča padala kiša, teren je bio mokar i klizav i fudbaleri oba tima su više morali da paze na duele i startove , a manje je bilo

kombinovanja i driblinga iz razloga što se teško mogao kontrolisati let lopte. Ovaj susret nisu obeležile neke izrazite šanse na jednoj i na drugoj strani, a nešto više od igre imali su domaćini jer im je pozicija na tabeli nalagala da se danas ovaj susret mora dobiti nebi li se malo oslobodili briga oko plasmana, i bežanja iz zone koja vodi ka vojvođanskom zapadu. Gosti su prvi imali priliku preko Vasina u 10 minuti , ali je njegov udarac završio preko prečke. Domaćini su pripretili u 32. minutu posle slobodnog udarca Boškovića, . Na odmor se ipak otišlo bez golova, a nastavak je donekle pripao domaćim fudbalerima. Igrao se 65. minut susreta kada je jedna akcija obećavala nešto više i prodor mladog Kovačevića nepropisno je omeo golman  gostiju Živkov , tako što je oborio domaću jedanaesticu, a sudija Šutulović je pokazao na belu tačku i usput dodelio crveni karton golmanu za prekršaj u šesnaestercu. Tada je iz igre morao i Vasin jer su već bile izvršene dve izmene, pa je umesto njega na gol stao rezrvni čuvar mreže gostiju Laslo Adruško. Sa penaltika je precizan bio Romić i doveo svoj tim u vođstvo. Do kraja su i jedni i drugi atakovali ka mreži protivnika, ali bez prave realizacije. Lepu priliku imao je rezervni igrač gostiju Malinović na šest minuta pre kraja, a njegov šut je završio pored stative. Iz ovoga susreta će se samo pamtiti pobeda i novi bodovi domaćih fudbalera, a sve ostalo će brzo pasti u zaborav.

RADNIČKI -SENTA 1:0 ( 0:0). Sombor, 26. maj 2013 godine Gradski stadion. Gledalaca70. Sudija : Šutulović, pomoćnici Spasić i Kalanj ( Svi iz Novog Sada). Delegat Rabrenović (Kula) Strelac Romić u 65. iz penala za Rdnički. Žuti kartoni Fabr i Šarenac (Radnički), a Rudan (Senta). Crveni karton Živkov u 65, min (Senta) Igrač utakmice : Bošković (Radnički)

RADNIČKI : Stanković Desnica, Baljak (Makar), Vidović, Šarenac, Major, Bošković, Faber (Hoscieslavski), Konjović, Romić ( Macanović ), Kovačević.
SENTA: Živkov, M.  Rudan, Beslać, Spahić, S. Rudan, Baštovanov, Gujić, Sarapa, Đurić( Malinović) Vasin (Adruško), Horvat (Maraš)

Na slici:  Crveni karton za golmana Živkova u 65. minutu i gol Romića sa bele tačke za pobedu domaće ekipe