Siguran trijumf Sloge

U 23. kolu Međuopštinske lige Aranđelobac Topola fudbaleri Sloge savladali su goste iz predgrađa Aranđelovca rezultatom 2:0. Tri boda, osvojena na gostovanju u prethodnom kolu, ulivala su dodatno samopouzdanje domaćim fudbalerima koji su od starta meča krenuli oganzivno sa jasnim ciljem da zabeleže osmu prvenstvenu pobedu.

Već u 1. minutu Dimitrijević je, na centaršut Jovana Petrovića, zahvatio loptu glavom ali je šutirao preko gola. U 4. minutu Čedomir Petrović je iskoristio dodavanje Gajića i sa 7-8 metara savladao golmana Igora Petrovića. isti igrač duplirao je prednost domaćih u 17. minutu. ovaj put asistent je bio Jovan Petrović. Gosti su prvi put zapretili u 23. minutu. Teofanović je sa 20-ak metara pogodio stativu. Fudbaleri Sloge su mogli do trećeg gola u 39.minutu, ali je udarac Babićasa sa 25 metara golman Petrović odbranio.

U drugom poluvremenu viđen je isti odnos snaga na terenu. Domaći su napadali, a gosti se branili i uglavnom iz kontranapada pokušavali da dođu do gola. Međutim, njihovi pokušaji bili su lak plen besprekorne odbrane domaćih u kojoj je prednjačio standardno dobri Milan Stevanović.Najbliži golu gosti su bili u 59. minutu. Slobodan udarac sa 20-ak metara izveo je Darko Stevanović,ali je Jelesijević njegov šut odbranio. Domaći su do gola mogli u 62. minutu. Gajić je napravio slalom kroz gostujuću odbrsnu,ali je sa 5 metara šutirao preko gola. Do kraja meča ređale su se šanse domaćih. U prilikama su bili Babić u 68. Marko Jelesijević u 71. Antonijević u 80. minutu, ali su njihovi šutevi završavali ili pored gola ili u naručju Petrovića. Bila je ovo sigurno najbolja igra fudbalera Sloge ove sezone i gotovo izvesno obezbeđen opstanak u ligi.

Sloga ( Zagorica ) - B2000 ( Aranđelovac ) 2:0

Igralište u Zagorici. Gledalaca oko 50. Delegat meča: Radiša Ranković ( Darosava ) Glavni sudija: Đorđe Stevanović ( Vinča ) Pomoćne sudije: Dobrivoje Šišmanović ( Masloševo ) i Zoran Ristić ( Trnava )

Strelac: Čedomir Petrović u 4. i 17. minutu za Slogu

Žuti kartoni: Vujičić, Radulović ( B2000 )

Sloga: N: Jelesijević, Gajić, Dimitrijević, Miloš Stevanović, Milan Stevanović, Babić ( od 83. Milić ), Č. Petrović, Antonijević, Ivanović ( od 46. Ćosić ), J. Petrović, M. Jelesijević ( od 88. Jovanović )

B2000: I. Petrović, Preković, Gojković, Radulović, Teofanović, Pantelić, Čampar, Točilovac, Lukić, Tomašević, Vujičić ( od 58. D. Stevanović )