Radnik
IMT
Javor Matis
Nula na "krovu" koja ne odgovara nijednoj ekipi

IMT i Železničar su zatvorili veoma neefikasno prvo kolo play-outa gde je na tri prethodne utakmice postignuto samo tri pogotka. Ni ova utakmica nam nije donela efikasniji fudbal, igralo se tvrdo i bez rizika, jer je ulog veliki.

Detalj iz trećeg minuta kada je Radočaj na 7-8 metara od gola pronašao Miloša Lukovića, a ovaj tukao glavom pravo u naručje Mijatovića, bio je nagoveštaj da utakmica može biti zanimljiva. Gosti su ubrzo uzvratili, u 16. minutu na sličan način Hajdin je uposlio u srcu šesnaesterca Kneževića koji je bio najviši u skoku, ali i neprecizan. Tu je međutim završeno sa uzbuđenjima, obe ekipe su više vodile računa o sopstvenom nego protivničkom golu, pa je prvo poluvreme ostavilo slab utisak na ovo malo promrzlih gledalaca, a bilo ih je prisutno jedva stotinak.

U nastavku se igra puno življe, a IMT u 56. minutu ne realizuje stopostotnu priliku. Radočaj je sa boka centrirao na drugu stativu gde se našao usamljeni Glišić koji je sa svega tri metra uspeo da promaši cilj. Četiri minuta kasnije i Kijevčanin je neprecizan sa pet metara posle kornera koji je izveo Terzić, u tim trenucima goste prati dosta sreće. Reviju promašaja domaćih zaključio je Miloš Luković u 66. minutu kada sa desetak metara nije uspeo da savlada golmana Pančevaca.

Nedostatak koncentracije u odsudnim momentima i nerealizovane šanse domaćima su se mogle obiti o glavu u 68. minutu. Endiaje je uputio pravi projektil sa oko 22 metra ka njihovom golu, golman Gordić se istakao intervencijom. Novobeograđani su sve karte bacili na napad, a Terzić u 75. minutu iz peterca šutira pravo u već palog golmana gostiju i propušta još jednu idealnu šansu za svoj tim. Do završetka susreta Železničar je propustio dve stopostotne prilike da odnese u Pančevo sva tri boda. Igrao se 80. minut kada rezervista Kahvić zahvata loptu glavom na petercu, ali ona završava na prečki gola IMT-a, a isti igrač i u 88. minutu sa 6 metara neometan šutira glavom, ovaj put lopta je završila u naručju Gordića.
Igra je u drugom poluvremenu bila mnogo sadržajnija i sa brojnim prilikama na obe strane, ali rezultat sa početka utakmice ostao je nepromenjen, tako da sa po osvojenim bodom ne može biti zadovoljna nijedna ekipa. U subotu se nastavljaju veoma važne bitke za opstanak kada će u Ivanjici od 18 časova gostovati IMT, dok Pančevci dva sata kasnije dočekuju Nišlije.

IMT - ŽELEZNIČAR 0:0

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Jovanović Srđan. POM.SUDIJE: Stojković Uroš i Mihajlović Milan. ŽUTI KARTONI: Terzić, Kijevčanin, Džinović i Ćosić (IMT), Kovačević i Endiaje (Železničar).
IMT: Gordić, Ćosić (Vuković), Glišić, Terzić (Jović), M.Luković, Džinović, Krstić, Radočaj, Kijevčanin, Lambulić, Lutovac (Zulfić).
ŽELEZNIČAR: Mijatović, Stanković, Romanić, Đorđević, Knežević, Hajdin (Jovanović), Balaž, Lakićević (Endiaje), Pantelić (Kovačević), Purtić, Pavlov (Kahvić).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije - Play Out IMT Železničar