Žuti karton
Nikola Tasić
4'
Traktoristi bili bliži pobedi, na kraju remi u derbiju protiv Železničara

IMT je u nezadrživom naletu ka Super ligi, a danas mu se na putu našao pre početka takmičenja glavni favorit za viši rang koji do sada nije opravdao taj epitet. Gosti iz Pančeva su prihvatili otvorenu igru, nisu se povukli, međutim u rovovskoj borbi koja se vodi nema izglednih prilika za gol sve do 23. minuta kada je Glišić dubinskom loptom proigrao Radočaja iza odbrane gostiju, ovaj je očajno šutirao sa nekih 12-13 metara.

Glišić je veoma opasan kod ubacivanja iz drugog plana, u 36. minutu se našao udaljen desetak metara od gola gostiju, gađao je rašlje, ali se Živković na vreme dobro postavio i sačuvao svoju mrežu. Igralo se otvoreno, Mirosavljev je u poslednjem minutu prvog poluvremena uputio snažan udarac sa oko 12 metara, golman domaćih je bio siguran, na odmor se otišlo najnepopularnijim rezultatom.

Samo što se krenulo u nastavku, igrao se 49. minut, Blagojević je sa 22 metra uputio oštar prizeman udarac pored samog gola gostiju. IMT je puno angažovaniji, to im se umalo nije isplatilo u 58. minutu kada je na dodavanje Radočaja, Glišić iz povoljne pozicije, sa desetak metara, loptu poslao tik kraj stative.

Mogao je potom i Stamenić u 61. minutu da obraduje domaće navijače, ali se odbranom istakao Živković. Golman gostiju je imao još jednu atraktivnu odbranu u 73. minutu nakon šuta Radočaja sa 18 metara i nazaslužniji je što njegov tim ima bod u džepu.

Železničar je bio prosto nevidljiv u drugom poluvremenu, nadigran od strane "traktorista", ali ne i poražen. Za pobedom mogu jedino da žale domaći igrači. U 15. kolu IMT ide na Zlatibor, a Železničar dočekuje ambiciozni Vršac.

IMT - ŽELEZNIČAR 0:0

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Milanović Miloš. POM.SUDIJE: Šutulović Milan i Vojnić Stefan. ŽUTI KARTONI: Tasić, Džinović i Savić (IMT), Simčević, Petrović, Jovanović, Balaž i Janković (Železničar).

IMT: Kojić, Savić, Glišić, Stefanović (Blažić), Vidić, Stamenić (Kijevčanin), Džinović, Blagojević (Luković), Kodžić (Jerović), Radočaj, Tasić (Lukić).

ŽELEZNIČAR: Živković, Konatar, Jovanović, Petrović, Kordić (Brkić), Đorđević (Grgić), Kovačević (Janković), Balaž, Mirosavljev (Bačanin), Obrenović (Dimitrić), Simčević.