Parunovac
Bošnjane
Živanović od tragičara do heroja

Miloš Živanović - foto : Privatna arhiva

Jedan od derbija 8. kola Prve rasinske okružne lige odigran je u nedelju od 19:30 gde je Jastrebac iz Velikog Šiljegovca na trenu SC Jedinstvo dočekali OFK Kopaonik1931. U veoma zanimljivoj utakmici u kojoj su gosti više želeli pobedu što su i na kraju ostvarili storivši veliki broj šansi. Domaćin je poveo u 7. minutu Aleksić je prošao po levoj strani Živanović ga ruši a sudija Bojan Milić pokazuje na belu tačku, siguran je bio Rajković 1:0. Još nisu domaći navijači završoli radovanje a na drugoj strani samo dva minuta kasnije u 9. minuitu slična situacija na drugoj strani Nemanja Knežević prihvata loptu ulati u šesnesterac gde ga nepropisno ruši igrač domaćina a Bojan Milić bez dileme pnovo pokazuje na jedanesterac a Vukojević preuzima odgovornost i poravnava rezultat na 1:1. U 29. minutu udarac glavom Kovačevića odlazi preko gola. U 32. minutu šut Vukojevića je takođe otišao pored gola. U nekoliko navrata sudija Bojan Milić je tolerisao startove i rvačke zahvate nad Vukojevićem.

Samo što je počelo da se igra u drugom poluvremenu Vilimonović je oprobao šut iz daljine kada je lopta prohujala pored leve stative gola Pešića a u sledećem napadu Kovačević loše zahvata loptu i njegov šut odlazi pored gola. Domaćin je jedinu pravu priliku imao poloviniom drugog poluvremena kada je šut igrača domaće ekipe Nikolić izbacio u korner. U 65. minutu Aleksandar Milenković je zaradio žuti karton a malo kasnije i drugi kada jegrubo startovao nad Marjanom Nikolićem a samim tim i crveni sto je značilo da je morao ranije u svlačionicu. Posle isključenja domaćin odbija nalete gostiju sve do naknade vremena kad posle faula nad igračem gostiju Milivojem Nikolićem Živanović izvodi slobodan udarac i pogađa samo rašlje gola Pešića za veliko slavlje gostiju. Moramo da kažemo da su gosti iz Bursa imali veliku podršku svojih navijača koji su u velikom broju došli da bodre svoj klub.

JASTREBAC – OFK KOPAONIK 1931 1:2 (1:1)

Kruševac-Stadion SC Jedinstvo. Gledalaca : 300. Sudija: Bojan Milić (Kruševac) 7. Strelci: Rajković 7. za Jatrebac. Vukojević u 9. i Živanović u 90+1 za OFK Kopaonik 1931. Žuti kartoni: Al.Milenković, A.Milenković, Jovanović Mihajković (Jastrebac), N.Knežević, Bučić, Todorović, Zdravković, Mil.Nikolić (OFK Kopaonik1931). Crveni kraton: A. Milenković (Jastrebac). Igrač utakmice: Živanović.

JASTREBAC: Pešić 7, Rajković 7,5, Al.Milenković 7 (Čabrić-), A.Milenković 6, Miljković 6,5 (Kostić -), Jovanović 7, Aleksić 7, Ivković 7, Mihajlović 6,5 (Petrović-), Migrić 7, Milutinović 6,5.

OFK KOPAONIK1931: I Nikolić 7, N.Knežević 7 (Mar.Nikolić 7), Bučić 7,5, Todorović 7,5 (Mil.Nikolić-), Vilimonović 7,5 (U.Knežević-), Čaloveić 7 (Danilović 7), Vukojević 7,5, Živanović 8, Kovačević 7, Burgić 7,5, Zdravković 7.