Pepeljevac
Joševa
Spartak 1924
Pao i Trlić na Riversajdu

Fudbaleri Tešnjara su u okviru sedmog kola Okružne lige Kolubara na svom terenu pred nešto više od 200 ljubitelja fudbala uspeli da savladaju ekipu Trlića iz istoimenog sela blizu Uba, rezultatom 3-2, i tako uknjiže i deseti bod u pomenutom stepenu takmičenja. Nije sve krenulo po domaćina kako su očekivali jer su gosti u samom uvodu utakmice zagospodarili terenom, što im i donosi vodjstvo od 1-0. Pogotku je prethodilo rušenje u kaznenom prostoru Tešnjaraca napadača gostiju Savića, a prekaljeni majstor Žarko Andjič bio neumoljiv sa penala. U tim trenucima gosti su imali još dve lepe prilike da povećaju svoje vodjstvo,ali u samoj završnici napada nisu bili precizni.

U drugoj polovini prvog poluvremena domaćin je uspeo da uspostavi ravnotežu na terenu i stiže do poravnjanja rezultata pogotkom sa bele tačke. Egzekutor je bio mlađani Jakovljević koji u maniru 'rasnih golgetera' pogadja mrezu Trlića za 1-1. To je ujedno bio konačan rezultat nakon prvih 45 minuta igre.

U nastavku igre,domaći preuzimaju inicijativu i prete preko napadačkog tandema Zdravković-Marijanović, ali kad su se najmanje nadali sredinom drugog poluvremena sledi šok' za domaće igrače i njegove pristalice. Kardinalnu grešku zadnje linije i poklon loptu napadač gostiju Savić vešto koristi i svoju ekipu dovodi  po drugi put u vodjstvo na današnjem susretu.

I kada su svi pomislili da se iz ove situacije domaći ovoga puta neće izvući Tešnjar još jednom ove jeseni priređuje meč za infarkt sa hapiendom za svoje navijače.Najpre kapiten Vasiljević pogotkom u 78. minutu dovodi "građane" do izjednačenja, a rušenje u kaznenom prostoru gostiju levokrilnog ofanzivca Krstića sudija Zebić označava novim jedanaestercem. Jakovljević je još jednom bio nemilosrdan sa penaltika za potpuni preokret, tri velika tri boda i važnu pobedu svojoj ekipi.

Tešnjar: Milanović, Marković, Aleksić (Starčević), Jakovljević, Mitrović (Tadić), Milosavljević, Liknić, Marjanović (Radovanović), Zdravković, Vasiljević, Krstić.