52'
Luka Ilić 40
52'
Zvezda lako do pobede na "Čairu"

U derbiju 16. kola, u Nišu, sastali su se domaći Radnički i gosti iz Beograda, ekipa Crvene zvezde. Pobeda je pripala Beograđanima, a rezultat je na kraju glasio 0:4. Strelac tri gola bio je Alksandar Pešić. Zaslužena pobeda gostiju i čini se da su do nje igrači Crvene zvezde neplanirano lako došli.

Težak je bio zadatak za stratega niškog tima, Milana Đuričića, da sastavi tim koji će izaći na megdan beogradskim crveno-belima, punim samopouzdanja posle odlične igre protiv Arsenala u Londonu. Više od polovine prvog tima Radničkog je na “bolovanju”, a klupa domaćina je ostala nepopunjena uz dva fudbalera omladinske ekipe i bez rezervnog golmana.

Prvo poluvreme je proteklo u mlakom ritmu, i činilo se da gledaoci na “Čairu” neće videti mnogo toga. Ipak u 25. minutu Crvena zvezda je povela sa 1:0. Pešić nije odustao od jedne lopte koja je pretila da će završiti u gol-autu, stigao je, uputio pas ka Miliću, koji uposlio Kangu, kome nije bilo teško da savlada Živkovića.

Na 2:0 za goste povisio je Pešić u 37. minutu, a isti igrač je oboren u šesnaestercu domaćih, od strane Subića u 41. minutu, pa je glavni sudija meča Jovan Šegrt pokazao na penaltik. Rođeni Nišlija u redovima Crvene zvezde je bio i siguran sa “bele tačke” pa je to bilo već visokih i nedostižnih 3:0 za Beograđane.

Jedinu kakvu-takvu priliku, u prvom poluvremenu Radnički je imao u 28. minutu, preko Arsića koji pokušao iskosa sa leve strane da savlada Borjana, ali je bio neprecizan.

Drugo poluvreme nije donelo ništa novo. Igra bez mnogo agresivnosti na obe strane, puno grešaka u predaji lopte domaćih fudbalera uz, sporadične šanse na obe strane.

U 68. najbolja prilika za Radnički. Najpre je Saša Stojanović odlično šutirao, iskosa sa leve strane, golman Crvene zvezde je odbio loptu koja se došla do Arsića. Odličan šut niškog napadača nije završio u mreži Crvene zvezde, čiji golman Borjan imao dosta sreće, jer mu se lopta zapetljala među nogama na samoj gol liniji. Uzvratio je Milić u istom minutu, ali šutirao pravo u golmana Nišlija.

U 74. minutu het-trik Pešića, ali ovaj gol, čini se, ide “na dušu” sudijske trojke, jer je Pešić bio iza linije odbrane Radničkog, a sudijska zastavica je ostala spuštena. No, bilo kako bilo, sudijska se ne poriče, a i da nije gol bio priznat, ne bi se ništa bitnije promenilo u krajnjem ishodu susreta.

Nakon toga, do kraja utakmice, rezultat se nije menjao.

Radničkom ostaje da “zbije redove” uz nadu da će se povređeni igrači brzo oporaviti. U nastavku prvenstva, nakon dvonedeljne pauze, niški superligaš gostuje ekipi Mladosti iz Lučana.

RADNIČKI NIŠ : CRVENA ZVEZDA 0:4 (0:3)

Stadion “Čair” Niš
Gledalaca oko 7000
Sudije: Šegrt, Stojković, Miškeljin (svi iz Beograda)
Strelci: - 0:1 u 25. Kanga, - 0:2 u 37. Pešić, - 0:3 u 41. Pešić (iz jedanaesterca), - 0:4 u 74. Pešić

RADNIČKI NIŠ: Mladen Živković, Mijailović, Raspopović, Simunović, Subić, Kovačević (od 70. Aleksa Jovanović), Noma, Slaviša Stojanović, Arsić, Aleksandar Jovanović (od 63. Saša Stojanović), Mrkić (od 79. Ristić).

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Savić, Babić, Rodić, Račić, Kanga (od 85. Radonjić), Krstičić (od 52. Luka Ilić), Milić, Adžić (od 70. Milijaš), Pešić.