13.05.2013 Vinko Janković

MFL Sombor: Izletnički bodovi Metalcima za skok na tabeli

Oduvek su utakmice večitih rivala, OFK Šikare i OFK Metalca, privlačile pažnju pravih ljubitelja fudbala u Somboru i prigradskim naseljima. Ni ovoga puta nije bilo drugačije, derbi je i dalje derbi, iako i jedni i drugi ne stoje dobro na tabeli Međuopštinske Lige. Današnji susret na igralištu u izletničkoj šumi, imao je posebnu draž , jer se igralo za prestiž na tabeli , a nekoliko igrača OFK Metalca,

po prvi puta je igralo protiv svoga bivšeg kluba. Domaćin je u poslednji čas pripremio igralište za ovaj meč, i igrači su imali relativno dobre uslove za igru, a male neravnine na terenu i nisu mnogo uticale na sam kvalitet utakmice jer su se akteri, posebnim zalaganjem i trčanjem, trudili da ostave što bolji utisak pred malobrojnom publikom. Domaćin je utakmicu počeo samo sa prvom postavom, klupa je bila bez rezervnih igrača, a na njoj su samo sedela dvojica, bez kojih ni klub nebi postojao, Vinko Lemić i Vladimir Puhalo, bivši igrači ovoga kluba , na koje je pao celi teret oko sadašnjeg bitisanja ove ekipe. Utakmica je počela obazrivo i sa jedne i sa druge strane, ispitivanje protivnika je trajalo četvrt sata , a onda, u 15. minutu, ohrabreni gosti usudili su se napasti domaćina i jedna duga lopta, upućena od Bandobranskog , došla je do Nikolića koji puca na gol, a golman Mirosavljević je odbija, i do nje dolazi Mijatović i šalje je na pravo mesto za vođstvo od 0:1. Priliku da izjednači, imao je Ostojić u 38. minutu , kada je uleteo sa loptom u šesnaesterac gostiju ali je mlako šutirao i nije to bio težak zadatak za golmana Curnovića da to odbrani. Pet minuta kasnije, kapiten Miljić sa ivice od 16 metara puca punom nogom , ali pravo u golmana gostiju Iz dva pokušaja je bek gostiju, Trbojević imao prilike da nešto više učini, ali je u oskudnim trenucima bio malo sebičan i šanse su propale. Igrači su na odmor otišli sa rezultatom od 0:1 i prednošću gostiju, a nastavak je ponovo pripao njima, mada je u 53. minutu domaćin iz jednog slobodnog udarca imao priliku za poravnanje, ali je Curnović , paradom izbacio loptu u korner. Tri minuta kasnije već je bilo 0:2. Iz dva šuta na gol    domaćeg čuvara mreže, Mijatović je povisio rezultat. Na 0:3 se čekalo samo četiri minuta, kada je posle prodora Nikolića lopta došla do Bandobranskog koji je pogodio mrežu svog bivšeg kluba. Isti igrač je u samo dva minuta imao dve šanse u 71. i 72, kada je oklevao i slabo šutirao. Minutu kasnije, B. Devrnja iz solo prodora pogađa stativu gola gostiju , a samo minut kasnije, Fridrih posle kornera, prebacivanja sa prve na drugu stativu, postavlja konačnih 1:3. U fer i korektnoj utakmici i uz dobro suđenje mladoga Bečanovića, pokazana su samo tri žuta kartona, a dobili su ih dvojica domaćih fudbalera i jedan gostujući.

OFK ŠIKARA -OFK METALAC 1:3 (0:1)

Sombor - Šikara, 12. maja 2013. godine. Igralište u Šikari . Gledalaca 100. Sudija Bečanović, pomoćnici Čalić i Damjanović (svi iz Sombora )Delegat Orlović (Apatin) Strelci Fridrih u 74. za OFK Šikaru , a Mijatović u 15 i 56 i Bandobranski u 60 za OFK Metalac. Žuti kartoni B. Devrnja i M. Devrnja (OFK Šikara) , a Nikolić (OFK Metalac) Crveni kartona nije bilo : Igrač utakmice Đorđe BANDOBRANSKI (OFK Metalac)
OFK ŠIKARA ; Mirosavljević, Balog, Šantor, B. Devrnja, Nikšić, Ostojić, M. Devrnja Mijanović, Miljić, Topalov i Fridrih.
OFK METALAC : Curnović, Trbojević, Stričević, (Vukičević), Subotić, Vukelić, Bandobranski, Mijatović(Joka), Đukić, Jukić (Pačirski), Atlić, Bačić i Nikolić

Na slici: Trenutak iz 56. minuta kada je dvostruki strelac Mijatović postigao svoj drugi gol na utakmici i Đorđe BANDOBRANSKI , najbolji igrač utakmice

Jedinstvo (R) 1 : 3 Aleksa Šantić
Dinamo 2 : 3 Panonija
ŽAK 5 : 0 Lipar
Rusin 2 : 1 Dunav
OFK Šikara 1 : 3 OFK Metalac
Rastina 1918 5 : 3 Jedinstvo (K)
Terekveš 1 : 1 OFK Odžaci