20.04.2024 SPD Radnički

Radnički slavio na "Banjici"

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički

U poslednjem kolu Super lige Srbije vaterpolisti Radničkog trijumfovali su na gostovanju Partizanu, na "Banjici", rezultatom 13:11.

"Crno-beli" su bolje otvorili utakmicu i dva puta imali "plus tri" u prvoj četvrtini (4:1, 5:2), ali su gosti u drugoj deonici ubacili u višu brzinu i nakon tri vezana gola Marka Jankovića preokrenuli pred poluvreme – 6:5.

Nastavili su Kragujevčani u istom u drugom poluvremenu, pa su u finišu treće deonice stekli tri gola prednosti (10:7), a u poslednjoj četvrtini i četiri gola "viška" (12:8).

Partizan je u par navrata uspeo da prepolovi zaostatak, ali su Šumadinci odoleli protivničkim naletima i sačuvali prednost do samog kraja.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Marko Janković sa šest golova, a pratio ga je Lazar Vićković sa tri. U ekipi Partizana prednjačio je Vuk Drašković sa četiri pogotka.

Pred vaterpolistima Radničkog je sada polufinalna serija plej-ofa sa Crvenom zvezdom. "Crveno-beli" su domaćin u prvom duelu 30. aprila, revanš je na programu 8. maja u Kragujevcu, a eventualna „majstorica“ 11. maja u Beogradu.

Partizan - Radnički 11:13 (5:2,0:4,3:4,3:3)

BEOGRAD - Bazen: "Banjica". Sudije: Stanojević i Petrović.

PARTIZAN: Fernandez, Jakšić 2, Dimitrijević 1, K. Bodiroga, V. Bodiroga, Tomić 1, Božović, Drašković 4, Radulović, Jauković 1, Krstić, Gladović 1, Dimković, Kutajar 1. Trener: Korolija.

RADNIČKI: Virijević, Kojić, Stanojević, F. Janković 1, Trpovski, Cvetanov Ivanov, Adeišvili 1, Dadvani, M.  Janković 6, Vićković 3, Šulc 2, Pljevančić, Todorovski, Antić. Trener: Kozomora.

Novi Beograd 9 : 7 BVK Crvena zvezda
NBG Vukovi 12 : 15 Šabac Eliksir
Partizan 11 : 13 SPD Radnički