Nedeljni matine u Banovcima protekao bez golova

Utakmica između Omladinca i OFK Kikinde u Novim Banovcima nije opravdala epitet derbija 16. kola Srpske Lige Vojvodina. Igralo se od početka u sporom ritmu, domaći su u odbrani postavili niski blok i iz tranzicije pokušavali da ugroze protivnički gol.

Kikinda je prva stigla do prilike na isteku 9. minuta, nabačenu loptu od strane Molnara, na 8-9 metara od gola volej udarcem je zahvatio Mirkov i poslao pod prečku, odakle je bravuroznom paradom izvadio Bogunović. Uzbuđenja nije bilo do 32. minuta kada je posle centaršuta Živojnova najsnalažljiviji u kaznenom prostoru domaćih bio Ivanović, ali je sa 13 metara uputio šut pored gola. Crveno-beli iz Kikinde jesu prikazali zreliju igru, ali do odmora nisu uspeli da nađu pukotinu u odbrani Banovčana.

Domaći u nastavak ulaze sa sasvim drugačijim stavom, kao da je neka druga ekipa izašla na teren. Igrao se 54. minut kada je viđena prelepa akcija u kojoj su akteri bili Todorović, Dašić i Dobrijević, ovaj potonji je pokušao sa 6 metara da savlada Oparnicu, ali mu je golman gostiju ušao u šut i odbranio. Iz jednog od retkih kontranapada gosti su u 69. minutu propustili idealnu priliku za vođstvo, Molnar je idealno poslužio Vemića, a ovaj podleteo pod loptu i sa dva metra glavom prebacio gol. Sve do 87. minuta ništa posebno nije se dešavalo na terenu, a onda je Oparnica degažirao loptu, half domaćih je loše zahvatio glavom i uposlio protivničkog napadača Molnara koji je izašao sam pred Bogunovića, ali nije uspeo da ga savlada jer je ovaj hrabrom intervencijim sačuvao svoju mrežu.

Remi je i najpravedniji ishod ovog meča, a akteri su ostali dužni publici za bolju predstavu. Narednog vikenda Omladinac gostuje u Belegišu ekipi Podunavca, a OFK Kikinda na svom stadionu dočekuje Bečej.

OMLADINAC - OFK KIKINDA 0:0

STADION: FK Omladinac. GLEDALACA: 350. GL.SUDIJA: Čapo Kristijan. POM.SUDIJE: Vukanović Nenad i Purić Marko. ŽUTI KARTONI: Misić i Todorović (Omladinac), Ivanović, Mojsilović i Molnar (OFK Kikinda).

OMLADINAC: Bogunović, Misić, Maksimović, Krneta, Mališ (Todorović), Dobrijević, Ahčin (Stanimirović), Dašić, Jovanović (Velikić), Aćimović, Knežević (Stanisavljević).

OFK KIKINDA: Oparnica, Jokić (Radovanović), Lukić, Kecman (Đukić), Mirkov, Ivanović, Molnar, Nađpal, Mojsilović, Živojnov (Vemić), Rafael.

Borac (Š) 2 : 1 Hajduk 1912
Jedinstvo (SP) 1 : 0 Naftagas
Bečej 1918 0 : 1 GFK Sloven
Omladinac 0 : 0 OFK Kikinda
Železničar (I) 2 : 0 Podunavac
1. Maj Ruma 1 : 1 Dinamo 1945