Beogradski akademci teško do bodova protiv Ivanjičana

Beogradski akademci nisu dobro krenuli u drugi deo sezone, Ekonomac ih je porazio u Kragujevcu posle velike borbe. Danas protiv poslednjeplasirane Ivanjice traže restart predvođeni sa klupe legendom igre na petoparcu Igorom Šošom.

Gosti su se opredelili za plitku zonu sa brzom tranzicijom i umalo u 5. minutu nisu poveli, našavši se u situaciji dva na jedan Lakićević je uzdrmao stativu. Odbrana Ivanjice izdržala je sve atake domaćih igrača u prvom poluvremenu, a najistaknutiji pojedinac bio je golman Jovanović odbranivši sijaset teških udaraca. Najbliži pogotku bio je Lazić pogodivši sa 6 metara stativu u 18. minutu.

Žustrije su u nastavak ušli domaći igrači, gol za vođstvo postigao je Petrov u 23. minutu, poslavši loptu Jovanoviću kroz noge sa 5 metara. Posle primljenog gola Ivanjičani izlaze iz bunkera i kreću aktivnije na protivničku polovinu, neretko sa svih 5 igrača uključujući i golmana. Ipak ništa krucijalno gosti nisu uspeli da urade, dok su Beograđani tri minuta pre kraja postigli i drugi pogodak, strelac je bio Pešić na dodavanje Petrova. Krajnji rezultat glasio je 2:0, bila je ovo teškom mukom izvojevana pobeda Fonovaca, ali tim slađa.

Narednog vikenda je na programu 14. kolo kada Beograđani gostuju u hali Pendik renomiranoj ekipi Novog Pazara, dok Ivanjica dočekuje visoko pozicionirani Novi Sad.

FON BANJICA - IVANJICA 2:0 (0:0)

SALA: USC Voždovac. GLEDALACA: 100. SUDIJE: Kostić Nemanja i Zlatković Dalibor. STRELCI: Petrov 23. i Pešić 37.min (FON Banjica). ŽUTI KARTON: Kocić (FON Banjica).

FON BANJICA: Josimović, Petrašević, Petrov, Kocić, Pešić - rezerve: Krasnić, Krstić, Kalanović, Ljujić, Lazić, Šljukić, Pajković, Jovanović.

IVANJICA: Jovanović, Lakićević, Rakić, Vukašinović, Remović - rezerve: Lišanin, Milovanović, Kolaković.