Bugarski drugoligaš poražen pod Kraljevicom

U drugoj pripremnoj utakmici fudbaleri Timoka 1919 odmerili su snage sa ekipom Bdin iz Vidina člana Druge lige Bugarske. Lepo vreme izmamilo je oko 150 ljubitelja fudbala, kako iz Zaječara tako i iz obližnjeg Vidina, da dođu na zaječarsku Kraljevicu i pogledaju ovaj međunarodni meč. Šef Stručnog štaba zaječaraca Miiroslav Nikolić, izveo je na teren malo izmenjeni sastav u odnosu na pre tri dana protiv srpskoligaša SFS Borca iz Paraćana, kada je njegov tim slavio sa 2:1.

Gosti iz Vidina, kojima je ovo bila generalka pred nastavak prvenstva, pokazali su jednu veoma dobru i čvrstu igru. Vidno snažniji i jači sa nekoliko internacionalaca u startnoj postavi pošteno su namučili zaječarce na startu prvog poluvremena. Međutim posle jedne lepe akcije i odlične asistencije Rastka Nikolića, brzonogi Dušan Milosavljević je u 15. minutu zatresao mrežu “bugara” za vođstvo Timoka od 1:0. Gosti se nisu predavali i do isteka prvih 45 minuta stvorili su nekoliko izglednih prilika ali je mladi golman Lazar Dubljević bio na visini zadatka.

Na startu drugog dela gosti iz Vidina su krenuli mnogo ofanzivnije i nakon opravdano dosuđenog penala izjednačili rezultat. Siguran sa bele tačke bio je Aleksandar Sokolov. Igrao se 75. minut kada je nakon katastrofalne greške odbrane gostiju kapiten Timoka Uroš Nikolić ukrao loptu i nakon duplog pasa sa Milošem Cvetkovićem postigao gol za konačnih 2:1.

TIMOK 1919 - BDIN 2:1 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 150. Glavni sudija: Filip Tošić (Zaječar). Strelci: Dušan Milosavljević u 15. minutu, Uroš Nikolić u 73. minutu (Timok 1919) i Aleksandar Sokolov iz penala u 48. minutu (Bdin)

TIMOK 1919: Dubljević, Cvetković, Antunović, Mladenović, Vanić, Ilić, Milosavljević, U. Nikolić, R. Nikolić, Ristić, Ramadani. Igrali su još: Marković, Stamenković, Mašić, Stojadinović, Bogojević i Ranđelović. Trener: Miroslav Nikolić, pomoćni trener: Ivan Aleksić.

BDIN: Marković, Stojkov,Volkov, Nikolov, Cvetkov, Ivanov, Jošov, Beloti, Todorov, Livan, Kvasi. Igrali su još: Stoimenov, Sokolov, Ivanov, Spasov, Zahariev, De Souza, Stojanov, Avramov, Marinov, Rosenov i Goranov. Trener: Nikolai Cvetkov, pomoćni trener: Georgi Ivanov i trener golmana: Pavlin Ivanov.