Aleksić sprečio poraz "crvenih" u "generalki" sa "romantičarima"

U poslednjoj proveri pred početak prolećnog dela sezone u Mozzart Bet Superligi, fudbaleri Radničkog 1923 su danas na stadionu "Čika Dača" remizirali sa vodećim timom Mozzart Bet Prve lige Srbije, OFK Beogradom - 1:1 (0:1). "Romantičari" su prvi poveli pogotkom Dejana Georgijevića u 6. minutu, da bi izjednačenje "crvenima" doneo Milan Aleksić sredinom drugog poluvremena.

Zbog problema sa povredama, generalnu proveru kragujevačkog superligaša propustila su čak šestorica prvotimaca - Slobodan Simović, Milan Vidakov, Luka Zorić, Stefan Čolović, Miloš Ristić i Kilijan Bevis. Od igrača koji su se našli u protokolu za današnju utakmicu, u igru nije ulazio samo golman Miloš Mladenović, dok su svi ostali igrači, uključujući i doskorašnje omladince Veljka Dimitrijevića i Nikolu Bukumiru, dobili priliku da se nametnu šefu stručnog štaba Feđi Dudiću.

Ušli su "crveni" prilično mlako u današnji susret, što su gosti iskoristili da već posle šest minuta igre dođu do prednosti. Mladi Marko Stanković je lepo probio po desnoj strani, zatim uputio povratnu loptu na ivicu peterca gde se našao Dejan Georgijević da je sprovede u mrežu.

Primljeni gol u ranoj fazi utakmice trgao je Šumadince i naterao ih da zaigraju nešto angažovanije i odlučnije u nastavku. Ređale su se prilike Činede, Gluščevića, Ćosića, dok je najviše aplauza prisutne publike izmamio pokušaj novajlije Tomislava Dadića, koji je sa dvadesetak metara „tukao“ pod prečku, ali je čuvar mreže „romantičara“ Nikola Simonović krajnjim naporom izbio loptu u korner.

Nastavak igre doneo je nova uzbuđenja pred golom gostiju iz Beograda. Najpre je Ćosić solidnim pokušajem sa distance još jednom zagrejao Simonovićeve dlanove, da bi konačno u 68. minutu Milan Aleksić snažnim udarcem sa ivice šesnasterca po sredini gola naterao čuvara mreže OFK Beograda na kapitulaciju.

Imali su "crveni" u samoj završnici susreta lepu priliku da dođu i do potpunog preokreta, ali je udarac glavom iskusnog Branislava Miloševića, kome je prethodio odličan centaršut Nemanje Tomića, završio na stativi.

Šumadinci su današnjim remijem sa „romantičarima“ zaključili ciklus kontrolnih utakmica i sada se u potpunosti okreću pripremama za prolećnu premijeru sa niškim imenjakom narednog vikenda na "Čika Dači".

RADNIČKI 1923 – OFK BEOGRAD 1:1 (0:1)

KRAGUJEVAC - Stadion:
"Čika Dača". Gledalaca: 250. Sudija: Srđan Dimitrijević. Strelci: Aleksić 68. minutu za Radnički 1923, a Georgijević u 6. minutu za OFK Beograd.

RADNIČKI 1923: Leković, Adžić, Šerbečić, Mitrović, Dadić, Ćosić, Aleksić, Vižđi, Vidosavljević, Gluščević, Činedu. Igrali su još: Đurić, Milošević, M. Vidović, Bukumira, Pecelj, Tomić, U. Vidović i Dimitrijević.

OFK BEOGRAD: Simonović, Mimović, Đermanović, Vujadinović, Nikolić, Plavšić, Ilić, M. Stanković, Marković, Halabrin, Georgijević. Igrali su još: Gojković, Mićić, N. Stanković, Mojsilović, Stojisavljević, Abosa i Mugoša.

Inđija Toyo Tires 4 : 0 Radnički (NB)
Jedinstvo (Ub) 2 : 0 GFK Dubočica
Metalac 4 : 2 RFK Novi Sad 1921
GFK Sloboda 1 : 1 RFK Grafičar
Mačva 1 : 1 OFK Beograd
OFK Vršac 2 : 1 Tekstilac