Pl: Arsenal se vratio pobjedama, asistencija Kolašinca

Fudbaleri Arsenala vratili su se pobjedama. Oni su u 18. kolu Premijer lige savladali na svom terenu Barnli sa 3-1.

Arsenal je odlično otvorio meč i umalo poveo u drugoj minuti nakon sjajne kombinacije Obamejanga i Matlanda. Uzvratio je u sledeće napadu Barnli preko Vestvuda ali Leno sjajno brani. Arsenal je poveo u 14. minuti. Ozil je pronašao Kolašinca, ovaj proslijedio loptu do Obamejang koji pogađa za vodstvo Arsenala. Do kraja prvog poluvremena Arsenal je kontrolisao rezultat bez nekih pretjerano velikih šansi.

Na startu drugog poluvremena Arsenal je povećao prednost. Lakazet je pronašao Obamejanga a Gabonac po drugi put pogađa na utakmici za 2-0. Barnli se nije predavao. Nakon rikošeta i uz dosta sreće, Barns pogađa za 2-1. Do kraja susreta Arsenal jd dao i još jedan gol. Ozil je proigrao Ivobija a Nigerijac je pogodio za 3-1.

Arsenal sada ima isti broj bodova kao i Čelsi dok Barnli ostaje u opasnoj zoni.