Novi trener vratio optimizam u redove Lozničana

Fudbaleri Loznice nakon slabijeg starta u prvenstvu Srpske lige Zapad, krenuli su sa boljim igrama i rezultatima, pa trenutno zauzimaju desetu poziciju sa deset bodova.
Vratio se optimizam u redove Lozničana, pa sada sa više samopouzdanja očekuju naredne prvenstvene mečeve.
Zasluge za to pripadaju u velikoj meri i mladom stručnjaku Svetozaru Sveti Vukašinoviću, koji je kormilo tima preuzeo nakon startne utakmice i poraza na svom terenu od Jošanice 0:3.
Dotadašnji šef stručnog štaba Loznice Konstantin Đurić posle te utakmice  podneo je ostavku, a uprava kluba je poverenje pružila Vukašinovuću bivšem istaknutom fudbaleru ovog kluba.
Ispostavilo se da je to bio dobar potez, jer se iz utakmice u utakmicu popravljala forma i bodovni saldo.
To pokazuje i podatak da je posle tri utakmice(dva poraza i remi) Loznica sa jednim bodom zauzimala predposlednje 15. mesto sa jednim bodom.
U međuvremenu u predhodnih pet kola, mlada ekipa je pokazala kvalitet i odlučnost, pa je osvojila devet bodova, bez poraza  uz dve pobede i tri remija.
U predhodnom kolu u Petrovcu na Mlavi, osvojen je važan bod (1:1) protiv Sloge 33.
Domaći su poveli u 10 minutu preko Milovanovića,  da bi u 78. minutu vredan bod Loznici doneo kapiten Nebojša Stevanović.
"Sloga je iskoristila nešto bojažljiviju igra mojih igrača i na samom početku došla do prednosti. U drugom poluvremenu bilo je znatno bolje, pa je osim gola bilo još nekoliko prilika i za pobedu. Posle svega ipak sam zadovoljan bodom, koji je i najpravedniji rezultat ovog borbenog meča", izjavio je Vukašinović za portal Srbijasport.net.
U subotu na Lagator stiže Šumadija iz Aranđelovca, trenutno petoplasirana ekipa na tabeli sa 12 bodova.
Iako ima respekta prema gostima, Vukašinović veruje u svoje izabranike i nova tri boda, koja će ih usmeriti ka vrhu.
"Šumadija je ozbiljan kvalitetan rival, što pokazuje i trenutni visok plasman na tabeli. Međutim mi smo u naletu, pa bez obzira na njihov kvalitet, smatram da možemo do pobede i nova tri boda", poručio je Vukašinović.
Svetozar Sveto Vukašinović igrao je za Loznicu u njeno najslavnije vreme kada je bila prvoligaš. Sa uspehom je igrao i u zvorničkoj Drini, Radniku iz Bijeljine i još nekim klubovima. Trenerskiu karijeru počeo je u Drini iz Zvornika, a prošle sezone Slogu iz Lipničkog Šora uveo je iz Međuopštinske lige u Okružnu ligu.

Loznica 2 : 2 Provo
Jošanica 0 : 0 FAP
Proleter Mihajlovac 1 : 1 Mokra Gora
Tutin 2 : 1 Smederevo 1924
Polet (LJ) 0 : 2 Jedinstvo (Ub)
Drina 0 : 0 Mladi radnik 1926
Budućnost Krušik 2014 2 : 0 Šumadija (A)
Sloga (PŽ) 5 : 5 Sloga 33