06.05.2007 A. Daišević

Sloga - FMP 75:96
Košarkaši kraljevačke Sloge doživeli su svoj peti poraz u takmičenju Naše Sinalko Superlige. U okviru 6. kola sinoć je FMP iz Železnika u hali sportova na ibarskom keju slavio ubedljivu pobedu rezulatom 75:96.

Ako je i postojala neka dilema oko pobednika meča Sloga – FMP razrešena je već u 2. minutu treće četvrtine. Tada su vrlo dobri gosti serijom od 10:0 otišli na plus 21 i priči je bio kraj. Naravno i pre samog početka susreta tim iz beogradskog predgrađa je važio za apsolutnog favorita, a u Slogi su mogli da igraju na kartu eventualne opuštenosti gostiju, i činjenice da osim Samardžinskog nijedan košarkaš FMP-a nikada nije slavio pobedu u Kraljevu protiv Sloge. Igrajući uglavnom za čačanski Borac Teodosić, Labović, Cvetković i društvo uvek su pognute glave napuštali „kutiju šibica“. Sada su u dresu kvalitenijeg i moćnijeg kluba sve propušteno naplatili sa kamatom.

Sloga je do 15 minuta meča dobro parirala, u početku susreta imala i vođstvo a onda su puleni Vlade Vukojičića dodali gas, zaigrali agresivno i veoma brzo u napadu i taj ritam domaćin nije mogao da prati. Poenima Slobodana Popovića sa zvukom sirene na odmor se otišlo sa vođstvom gostiju 33:44, a onda već pomenuta serija početkom drugog poluvremena donela je gostima vođstvo 33:54.

Sjajni u šutu za tri poena Erceg, Teodosić, Cvetković, nešto kasnije Mićić i Labović iz minuta u minut su podizali svoju prednost. Početkom poslednje deonice je bilo 54:79 a pred sam kraj rekordnih 63:92. Domaći su tek malo ublažili konačnu razliku, 75:96.

U redovima Sloge ponovo je odskočio Miloš Bojović sa 23 poena dok je veoma dobar bio Bojan Grubišić sa 13. U redovima FMP-a Zoran Erceg je ubacio 22, Teodosić 16 a Cvetković 15 poena.

U sredu će se utakmicama 7. kola završiti prvi deo Sinalko Superlige. Sloga ide u goste Crvenoj Zvezdi, gde će još jednom igrati za što časniji otpor i verovatno podnošljiv poraz. Stariji kraljevački prvoligaš je ispunio sve postavljene ciljeve i više od toga. Ovaj tim Sloge je iz sebe izvukao maksimum. Ubitačan ritam utakmica sreda-suborta uzima danak, pa do kraja takmičenja ne treba očekivati neke spektakularne rezultate „belih“.