Preokretom do novih bodova

Posle velikog preokreta u drugom poluvremenu, Dunav je ostvario pobedu na gostovanju u Padinskoj Skeli, protiv ekipe Beko, rezultatom 76:86 (26:12, 19:16, 18:26, 13:32).

U desetom kolu Druge lige Srbije, Dunav je zabeležio osmu pobedu. Dva poluvremena, dva potpuno različita lica Banovčana. Izgleda da su dve tešeke utakmice u samo nekoliko dana, prvo protiv Napretka a zatim i FMP-a, ostavili traga na igračima Dunava. Ništa nije polazilo za rukom Alasima u prvih dvadeset minuta. U odbrani su delovali nemoćno, bez energije i prepoznatljive agresivnosti. Domaći su to znalački iskoristili i od starta gradili prednost koja je u jednom momentu iznosila i velikih, činilo se tada nedostižnih, dvadeset poena razlike. I pored zaostatka, košarkašli Dunava verovali su u pobedu i kvalitet koji je sigurno bio na njihovoj strani.

U drugom poluvremenu, pokazali su karakter, kao i pobednički mentalitet i napravili preokret kakav se retko viđa. Rezultat drugih dvadeset minuta 58:31 dovoljno govori o igri u drugom poluvremenu. Nošeni sjajnom podrškom sa tribina mnogobrojne publike koja je došla da ih bodri, igrači Dunava ostvarili su značajnu pobedu pred derbi utakmicu sa ekipom Srema iz Sremske Mitrovice. U redovima plavih istakli su se Majstorović (20p, 4as), Dugošija (8p, 9sk, 5as) i Kavurin (12p, 4sk, 2as). Statistiku možete pogledati na linku Beko - Dunav.
Nakon ovog kola, Dunav deli drugo mesto sa ekipom Dinamika, sa jednom pobedom manje u odnosu na prvoplasiranu Planu. U narednom kolu, u derbi utakmici, Dunav na svom parketu dočekuje Srem, u NEDELJU od 19h u hali u Belegišu.

Pirot 75 : 72 Dynamic BG
Vojvodina 99 : 89 Zdravlje Leskovac
Sloboda 73 : 76 Zlatibor
Napredak 90 : 53 Niš
Beko 76 : 86 Dunav
Srem 83 : 61 Plana
Mladost 99 : 93 Proleter