Nepodnošljiva lakoća pobedjivanja!!!

Da li se sećate one rečenice posle pobede u Aleksincu da će “pirotska furija” iz meča u meč imati sve jaču energiju. Usledio je potom Niš koji je lagano “oduvan” da bi Mihajlo poveo na put u Padinsku Skelu svoje momke na megdan ekipi nekada poznatog imena. Beko! Poštovali smo rivala, naravno, ali smo negde u dubini naših navijačkih, pirotskih stratsti verovali da će sve polako biti KAO NEKADA!

I bilo je ova “Mihajlova furija” podmladjena, osokoljena, jača možda za strepnju ili želju više uspela je da , kako mi napisa poruku predsednik Slaviša Svilarov upravo, NEPODNOŠLJI VOM LAKOĆOM POBEDJIVANJA , “prišila” Beku još jedan poraz “na reveru”!!!

Kako je samo furiozno počelo . Dragaš je u seriji pogodio tri puta po dva i Pirot je u 3.minutu  vodio sa 6:0. Domaći se veoma brzo vraćaju igri i Drekalović   pravi seriju. U 5. minutu Beko “okreće” u svoju korist, vodi sa 13:10, a potom  dva minuta kasnije na 17:12. Oglasio se u pravom trenutku  Filipović trojkom, Nenadić od 4 pogodio 3 slobodna bacanja i kraj prve četvrtine bio je skoro egal, Beko je vodio sa 21:2o.

Ponovo nismo “otvorili “ dobro. Pojavljuje se i taj Zurnić, pogadja “dva puta po dva” i skida na 52:54. A tada, ponovo  Nemanja Nenadić i posle skoka u odbrani vraća na 4 koša razlike.  Igrao se 33. minut, Kojić pogadja jedno slobodno bacanje, ali je Fića Luković nemilosrdan trojka i ponovo više vazduha 53:59. A vreme sporo prolazi!  I tada Luković potvrdjuje da je Mihajlo bio u pravu što se odlučio da ga dovede iz Niša,  dva slobodna bacanja, odgovara  Tomović  na isti način , zatim i naš Nenadić  za 54:61, Rajče a za dva i velikih devet koševa razlike. Ali, polako, košarka je to!! I tada, “la bomba” Mladenović pogadja trojku da ubije domaće u dušu. Manje od pet minuta do kraja… 58:66.

Finiš. Ima nervoze. Greši i Drekalović, promašuje drugo slobodno bacanje, ali ne i Nemanja , kraj 36. minuta , alo, vodimo na semaforu 61:69!!! A onda, ponovo kreće serija promašaja sa obe strane. Minuti polako prolaze, na semaforu se nešto posebno ne dogadja. Pogadjaju i Tomović i naš Mladenović. Minut 38. A rezultat 64:72.  Domaćima drhte ruke, Nenandiću nikako, ponovo “dvojka” i ponovo lepo izgleda semafor. Kreće 39. minut 64:74. Da li je ovo to što smo želeli ili da sačekamo još malo!!! Raške nas hrabrih za velikih 12 koševa razlike. Potom njihov Langurić pogadja jedno a Tomović daje “dvojku” Mihajlo traži tajm aut u pravom trenutku. A trenutak je – 4o. minut 67:76. Šta li im je rekao ! Da igraju mirno, svaka lopta je “skupa” tu smo na korak. I ono “ko je najbolji” ! odjeknulo je “Padinjakom” Pirot!!!

I lagani finiš. Oni nisu imali snage, mi smo imali sve što je bilo potrebno za pobedu, znanje, energiju, siguran napad. Kako mi reče Mihajlo maločas, bili smo bolji u igri “jedan na jedan” u skoku, u šutu, u energiji… U svemu!!! I sačuvali do kraja za treću pobedu . Za poruku da će Mihajlovi momci tek igrati kao pre, možda i bolje!

Bravo! Ovo je zaista bila NEPODNOŠLJIVA LAKOĆA POBEDJIVANJA, što napisa predsednik Svilarov.