Kup KSS: "Častan poraz je bolji od nečasne pobede"

Košarkaši Dunava poraženi su u četvrfinalu Kupa KSS od zemunske Mladosti rezultatom 73:77 (21:16, 24:23, 20:15, 08:23). Iako oslabljen (povređeni Turukalo, Milenović, nedovoljno oporavljeni Antić), Dunav je protiv Mladosti, trenunto drugoplasirane ekipe u 2.Ligi Srbije, odigrao odličnu utakmicu, bio u prednosti skoro svih 40 minuta, ali ipak nije uspeo da slavi i da se plasira u samu završnicu Kupa.
Samo tri dana nakon teške prvenstvene utakmice protiv Srema, igrači Dunava pružili su odličnu partiju u prve tri četvrtine. Nošen velikom podrškom sa tribina, najveću prednost Dunav je imao krajem treće deonice (62:46), nakon čega dolazi do pada u igri, posebno u napadu. Veliki preokret gosti iz Zemuna prave u poslednjih deset minuta. Stekao se utisak, pomognuti tendecioznim sudjenjem sudijske trojke koja od prvog minuta nije imala isti kriterijum.

Svi prisutni mogli su da vide da, iako se ove dve ekipe trenutno takmiče u dva različita ranga, razlika u kvalitetu, individualnom ali i timskom, sigurno ne postoji. U svim aspektima igre, ekipe su bile izjednačene, u pojedinim Dunav i bolji, ali neverovatno zvuči podatak da je domaćinu sviran 31 faul, gostima 14, da su domaći izveli 14 slobodnih bacanja, a gosti 35 (od toga 15 u poslednjoj četvrtini). Čestitke igračima Mladosti na pobedi, čestitke igračima Dunava na časnom porazu ali ostaje gorak utisak i razočarenje svih prisutnih u košarku, sport uopšte i šta on treba da predstavlja. Statistiku sa večerašnje utakmice možete pogledati na sajtu kluba.
Košarkaši Dunava, vraćaju se svom prvom prioritetu i obavezama u prvenstvu. Već u subotu, Dunav igra derbi u Vrbasu, kada se sastaju do sada dve neporažene ekipe.