Kolubara mnogo jaka

U derbiju 5. kola Srpske lige "Beograd", fudbaleri lidera Kolubare savladali su Žarkovčane, rezultatom 2:0. Golove za domaćina postigli su Pilica u 45. i Drinić u 69. minutu. Meč u Lazarevcu privukao je oko 400 gledalaca. Kolubara je pokazala da ima iskusan i jak sastav koji kažnjava svaku grešku rivala, dok su gosti prikazali dopadljivu partiju, ali bez izglednih šansi za gol.

U ostalim utakmicama, iznenađujuća je visoka pobeda Budućnosti iz Dobanovaca nad IM Rakovicom (4:1) posle vođstva gostiju na poluvremenu. Šumadija je u Jagnjilu imala lak posao sa novajlijom u ligi, Lokomotivom, a Srem je u Jakovu rutinski savladao Turbinu. BASK je u drugom poluvremenu slomio otpor Hajduka.

Dva remija, u Obrenovcu i na Dorćolu, su u domenu realnih rezultata, a pobeda Železnika u Mladenovcu ostavila je domaćina, dojučerašnjeg prvoligaša, na dnu tabele, bez osvojenih bodova.

OFK Mladenovac 0 : 1 Železnik Lasta
Dorćol 0 : 0 Sopot
Kolubara 2 : 0 Žarkovo
Radnički (O) 0 : 0 Zemun
Šumadija 3 : 0 Lokomotiva
BASK 1 : 0 Hajduk
Budućnost 4 : 1 IM Rakovica
Srem 2 : 0 Turbina