Full Feel
"Prvenac" Bečejaca
23.10.2023 V. Jankov

Detalj sa utakmice u Bečeju - foto: V. Jankov

Pošto su fudbaleri Omladinca pobedili sa 2:0 srpskoligaša sa Tise u nedeljnom matineu na svom terenu, bečejski futsaleri su se dan kasnije revanširali istoimenom rivalu iz Novih Banovaca rezultatom 6:4 i tako zabeležili prvu pobedu u vojvođanskom karavanu.

Iako se radi o trećem stepenu futsal takmičenja, na terenu se videla izuzetno zanimljiva, pa i kvalitetna, igra u kojoj je dominirala neizvesnost oko rezultata. Gosti su poveli već u 10. minutu golm Turčinovića, potom je dva minuta kasnije mladi Sel izjednačio, a Vorgučin u 17. minutu prvi put doneo Bečejcima prednost, a Milešević je minut pre odlska npoodmor poravnao na 2:2.

Još jedan polatarac, Marko Đukić, je već u prvom minutu nastavka ponovo doneo prednost Bečejcima, a Drča u 29. postigao gol za novo izjednačenje. Iskusni Dabižljević je materijalizovao dobru akciju saigrača u 34. minutu, a pet minuta kasnije iz kaznenog udarca sa šest metara Stikić postiže gol i ponovo rezultat dovodi u neizvesnost. Pokušali su gosti bez golmana, sa igračem više u napadu, ali nisu uspeli. I kada su se svi, gotovo, pomirili sa podelom plena, Bečejci su u poslednjem minutu izveli najlepšu akciju utakmice, a materijalizova je Luka Božičuć, koji je u samom finišu još jednim golom postavio konačnih 6:4.

Bečej 2003 - Omladinac 6:4 (2:2)

Bečej: Sportska dvorana OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledalaca: 50. Sudije: Stefan Radić i Radenko Milovanović (obojica iz Novog Sada) po 7. Strelci: Sel u 12, Vorgučin u 17, Đukić u 21, Dabižljević u 34, Božičić 40. i 40. za Bečej 2003, a Turčinović u 10. i 39, Milešević u 19. i Drča u 29. minutu za Omladinac. Nagomilavanje prekršaja: Bečej 2003 10 (5+5), Omladinac 10 (5+5). Igrač utakmice: Sava Vadaski(Bečej 2003)

Bečej 2003: VADASKI (16 odbrana) 8, ĆULUM 7, SEL 7, VORGUČIN 7,5, ĐUKIĆ 7, Karačonji -, Agoč 6, Dabižljević 7,5, Đakonov 6, Prkosovački -, Božičić 8, Segedinski 6, Vukmirović 6.

Omladinac: VASIĆ (11 odbrana) 7, STIKIĆ 7, TURČINOVIĆ 7, MEDIĆ 6, MILEŠEVIĆ 7, Medić -, Krmelić -, Bajić 6, Šiklić 6, Rašula -, Drča 7, Bjelobrk 6,5, Milinković -, Talijan -.