Dragoš
Nišavac
Ponor nastavlja trijumfalan niz pobeda

FK Ponor - foto: arhiva kluba/Siniša Nikolić

Od samog početka utakmice protiv Padeža, Ponor je pokazao dominaciju, budući da je ekipa Padeža počela meč sa samo osam igrača, što je dodatno otežalo njihovu igru. Padež je bio oslabljen nedostatkom nekoliko ključnih igrača. Već u prvom minutu, Ponor je postigao gol kroz preciznu akciju. Nenad Stanković je bio ključni igrač u toj akciji, donoseći gostujućem timu prednost od 0-1. Nakon samo šest minuta, Nikola Milošević je iskoristio centaršut Stefana Taskova i udvostručio prednost na 0-2. Tokom prvog poluvremena, Ponor je nastavio da stvara prilike za gol, dok domaći tim Padež nije uspeo da odgovori na igru gostiju do završetka poluvremena. Prvo poluvreme završilo se 0-2 u korist Ponora.

U drugom poluvremenu, Padež je pokušao organizovanije napadati preko centralnih bekova i iz prekida, ali nisu uspeli da prođu dobru odbranu Ponora. U 51. minutu, igrač gostiju Stavrić je sjajnom solo akcijom povećao vođstvo na 0-3. Dobar pokušaj domaće ekipe imao je Damir Manić kada je pokušao volej udarcem u 60. minutu, da savlada golmana Ponora Dragana Stamenkova, koji je briljantno reagovao i sačuvao svoj gol. Bez obzira na pokušaje domaće ekipe da promeni rezultat, Ponor je nastavio kontrolisati igru u drugom poluvremenu.

Ovom pobedom ekipa Ponora je nastavila pobednički niz i još više se približila Okružnoj ligi Pirota za sledeću sezonu.

PADEŽ  - SU PONOR 0:3 (0:2)

Stadion: PADEŽ - Petrovac. Gl. sudija: Lukić Aleksandar (Pirot), 1. pomoćnik: Glišić Mihajlo (Pirot), 2. pomoćnik: Petrović Aleksandar (Pirot). Delegat: Ignjatović Radovan (Pirot). Kontrolor: Ignjatović Radovan (Pirot). Gledalaca: 30.

PADEŽ: Manić Igor, Tošić Stanko, Džunić Predrag, Milanović Miroslav, Manić Damir, Jocić Vladan, Antić Nikola, Rančić Slobodan, Krasić Veljko, Icić Predrag, Milošević Ognjen.

PONOR: Stamenkov Dragan, Popović Milan, Stanković Nenad, Davidović Milovan, Nikolić Darko, Stavrić Vladimir, Milošević Nikola, Cvejić Marko, Taskov Milan, Đorić Milan, Taskov Stefan. Rezerve: Spasić Vladan, Rančić Neman, Potić Ivan.