Dželatović sa tri gola potopio Vinogradare

Igrač utakmice Predrag Dželatović - foto: Žarko Arsić

Već na početku utakmice gosti su najavili totalni potop domaćina. U 4. minutu neoprezno je startovao Milovanović nad Dželatovićem slobodan udarac izvodi Božović, a Radulac loptu šalje u korner gosti izvode korner a Jovanović postiže gol za svoj tim. I kod drugog gola učestvovao je Dželatović šutira golman Radulac brani, a na odbijenu loptu natrčava Danijel Stanković i sprovodi je u mrežu. Nisu domaći fudbaleri imali rešenja za Dželatovića koji postiže prvi gol u 32. minutu, ali čini se da je pre tog gola Pendo bio fuliran. Do kraja poluvremena Dželatović je postigo je drugi gol za 4:0.

U drugom poluvremenu gosti su se povukli i čekali šansu iz kontre, a konačan rezultat postavio je Dželatović u 52. minutu .utakmice.

VINOGRADAR – MORAVA 1918 0:5 (0:3)

Zleginje-Stadion Vinogradara. Gledalaca: 100. Sudija: Mirat Klikovac (Niš) 7,5. Strelci: Jovanović u 5. minutu, D.Stanković u 11, Dželatović u 32, 45. i 52. mintu za Moravu 1918. Žuti kartoni: Mitić, Petković, Maksić, Lisinac (Vinogradar), Stanisavljević, M.Stanković, Alempijević (Morava1918). Igrač utakmice: Dželatović.

Vinogradar: Radulac 5,5, Mitić 5, Vukojević 5 (Maksić 5), Gašić 5,5, Petković 5, Nikolić 5, Knežević 5,5, Pavlović 5,5 (Lisinac-), Zdravković 5,5, Pendo 6, Milovanović 5 (Miladinović 5).
MORAVA1918: Ostojić-, Polovina 7 (Alempijević-), Ristić 7,5, Jovanović 7, Cvijović - (Sibinović 8), Dželatović 9 (Đurić-), Ilić 7, Stanisavljević 7 (Todorović-), Božović 7,5, M.Stanković 7,5, D.Stanković 7,5 (Bulatović 7).