Takovo
Sloga (P)
Kraljevčanima sva tri boda na gostovanju u Raški

FK Bane 1931 pred početak derbija

Fudbalerima Sloge pripao je zasluženo derbi 4.kola Šumadijsko-raške zone. Kraljevčani su slavili rezultatom 3:2 i tako vezali treći trijumf,dok je Raščanima ovo bio prvi poraz u sezoni. Od samog starta gosti su krenuli ofanzivno i sa visokim presingom, što im je i donelo vođstvo već u 5. minutu preko kapitena Markiša. Prvi ozbiljniji napad Bane je iskoristio i već u 11.minutu posle solo akcije Avdića stigao do izjednačenja. Viđen je od početka meč sa dosta ritma, a tako se igralo I u nastavku, gde je Sloga ponovo došla do vođstva.

Posle greške u odbrani domaćina, u kaznenom prostoru najbolje se snašao Milojković koji poklon pretvara u gol. Treći gol delo je Jovanovića, koji je u 76.minutu izveo odlično slobodan udarac i lopta je treći put završila u mreži Glukčevića. Od tog trenutka Bane je krenuo na sve ili ništa, što je donelo samo smanjenje rezultata u 85.minutu. Prelep gol postigao je iz slobodnog udarca kapiten Ilić.

Bane 1931 - Sloga (KV) 2:3 (1:1)

Gradski stadion Raška. Gledalaca: 200. Sudija: Đorđević (Guča). Strelci: Avdić (11), Ilić (85) za Bana, Markiš (5), Milojković (63), Jovanović (76) za Slogu.

Bane 1931: Glukčević Kurandić, Tomović, Plojović, Ilić, Guberinić, Hadžić, Ćirović, Milićević, Avdić, Husović

Sloga: Grujičić, Babić, Milojković, Jovanović, Markiš, Bogdanović, Milovanović, Popović, Đoković, Despotović, Anđelković.