0 0 pre 2 godine

Remi Radničkog u derbiju sa Jadranom u Splitu
26.11.2021 SPD Radnički Kragujevac

Detalj sa meča - foto: SPD Radnički Kragujevac

U derbiju trećeg kola Regionalne lige vaterpolisti Radničkog odigrali su nerešeno u Splitu, ekipom Jadrana, jednim od glavnih kandidata za osvajanje trofeja, rezultatom 14:14.

Fantastični okršaj učesnika Lige šampiona protekao je u rovovskoj borbi, neizvesnoj do samog kraja i u potpunosti je opravdao očekivanja.

Jadran je ove sezone značajno ojačao svoje redove. Iz Mladosti su pristigli reprezentativci Luka Bukić i Konstantin Harkov, dok su se iz inostranstva vratili Nikša Dobud (Pro Reko), Marino Čagalj (Špandau) i Mate Anić (Rems). Uz bivše i sadašnje reprezentativce Anđela Šetku, Rina Burića, Jerka Marinića Kragića, Antonija Duževića, Zvonimira Butića i ostale, trener Mile Smodlaka je sklopio zaista respektabilan tim, što je pokazao i u ovoj utakmici.

Sa druge strane, Kragujevčani su posle serije slabijih izdanja vidljivo popravili igru, pa su bili i više nego ravnopravan rival favorizovanom protivniku i zasluženo stigli do boda.

Od samog starta vodila se ujednačena borba. Radnički je prvi poveo, preko Toholja, Jadran preokrenuo preko Bukića i Burića i na prvi predah otišao sa golom viška – 2:1.

U istom ritmu nastavljeno je i u drugoj četvrtini. Igralo se „gol za gol“ sve do finiša poluvremena, kada je Radulović doneo Radničkom preokret (6:5), ali samo na kratko, jer je Butić 19 sekundi pre kraja postavio konačan rezultat prvog poluvremena – 6:6.

Na startu drugog poluvremena Radnički je preko Miličića i Lukića poveo sa dva gola prednosti (8:6) i to je bio jedini put da je jedan od timova imao „plus dva“. Odmah zatim Splićani su preokrenuli sa dva gola Butića i jednim Bukića (9:8), ali se i kraj treće deonice dočekao sa nerešenim rezultatom – 10:10.

Drama je potrajala sve do samog finiša. Bukić je minut i 12 sekundi pre kraja doveo domaće u vođstvo (14:13), Radnički potom u nekoliko navrata nije uspevao da realizuje napad, ali se požrtvovano borio za nove napade i na kraju izjednačio preko Radulovića, osam sekundi pre kraja.

Najefikasniji u ekipi Jadrana bio je sjajni Luka Bukić sa šest golova, dok je na drugoj strani Kragujevčane ponovo predvodio Nikola Lukić sa četiri gola, a uz rame mu je bio Marko Radulović sa tri. Poput celog tima u ovoj utakmici podigao se i golman Radničkog Lazar Dobožanov i zabeležio nekoliko odličnih intervencija, uz onu ključnu uz zvuk sirene.

Zanimljivo da će se vaterpolisti Jadrana i Radničkog na istom ovom mestu sastati i u utorak, od 19 sati, u meču četvrtog kola Lige šampiona. Prethodno su pred Kragujevčanima još tri duela Regionalne lige, dva u subotu, sa Crvenom zvezdom (10 časova) i Mornarom (18.50) i nedeljni okršaj sa Solarisom iz Šibenika (13.40).

Jadran ST - Radnički 14:14 (2:1, 4:5, 4:4, 4:4)

SPLIT – Bazen: „Poljud“. Sudije: Stanko Ivanovski (Herceg Novi) i Petar Abramović (Kotor).

JADRAN: Podrug, Burić 1, Marinić Kragić 1, Radan, Butić 3, Pejković, Bukić 6, Harkov 1, Delić, Dobud 1, Šetka, Dužević 1, Anić, Janković. Trener: Smodlaka.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković, Stanojević 2, Janković, Ćuk 1, Krug 1, Ukropina 1, Tanasijević, Toholj 1, Miličić 1, Lukić 4, Vrlić, Todorovski, Radulović 3. Trener: Stevanović.