Pčinja
VoŔa goleadom do osmine finala Kupa Srbije
27.10.2021 fkvojvodina.rs

Proslava igrača Vojvodine - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije, poÅ”to su danas u 1/16 finala rezultatom 5:1 (2:1) pobedili ekipu GFK Jagodine. Pred oko 500 gledalaca na "Karađorđu", strelci za VoÅ”u su bili Bastajić u 24, V. Simić u 32, Đ. Đorđević u 50. (ag), Čović u 52. i Zukić u 87, dok je jedini strelac za goste bio Stojanović u 10. minutu.

Ā

Od samog početka utakmice, Vojvodina je preuzela inicijativu i pokuÅ”avala da dođe u vođstvo, ali je i Jagodina koristila svaku priliku da pokuÅ”a da ugrozi gol ā€žstare dameā€œ, a prva takva Å”ansa joj se ukazala u 10. minutu, kada je gostujući tim uspeo da dođe do prednosti.

Bogdanović je dodao loptu do Stojanovića, koji je uputio udarac sa oko 20 metara, a lopta je preletela golmana VukliÅ”a i zavrÅ”ila u mreži. VoÅ”a je mogla da uzvrati u 17. minutu, kada je Vuk Kovačević slabo ispucao loptu, koja je potom doÅ”la do Veljka Simića, a on je Å”utirao sa oko 16-17 metara, ali je lopta otiÅ”la pored stative. Međutim, u 24. minutu, VoÅ”a je ipak izjednačila.

Veljko Simić je Å”utirao sa dvadesetak metara iskosa, Vuk Kovačević je odbranio, ali se lopta potom odbila do Bastajića, koji ju je bez problema poslao u mrežu, a već u 32. minutu, doÅ”lo je i do preokreta. Veljko Simić je oduzeo loptu jednom fudbaleru Jagodine i odigrao dupli pas sa Zukićem, a potom izbio sam ispred Vuka Kovačevića i doveo svoj tim u vođstvo.

U 50. minutu, već je bilo 3:1 za Vojvodinu. Na desnoj strani, Zukić je lepo proigrao Bjekovića, koji je centrirao, a Đorđe Đorđević je, u želji da izbije loptu, postigao autogol. Samo dva minuta kasnije, Vojvodina je povela sa 4:1 i to sjajnim golom Čovića sa oko 23-24 metra.

Od tog trenutka, ritam utakmice je malo opao, ali je Vojvodina i dalje imala veći posed lopte i napadala gol rivala, pa je u 87. doÅ”la i do petog pogotka. Đorđević je centrirao sa leve strane, a Zukić preciznim udarcem iz prve povisio prednost svog tima na ubedljivih 5:1.

Nakon toga, promene rezultata viÅ”e nije bilo, pa je ā€žstara damaā€œ nakon novog preokreta i ubedljive pobede izborila plasman u osminu finala Kupa Srbije.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: VukliÅ” ā€“ Bjeković (od 57. Novevski), Vl. Kovačević, Stevanović (od 56. Jeličić), S. Đorđević ā€“ Busnić, Maksimović (od 53. Miletić) ā€“ Zukić, Čović (od 53. Kabić), V. Simić (od 65. Mrkaić) ā€“ Bastajić.

GFK Jagodina: Vu. Kovačević ā€“ Đ. Đorđević, Ivljanin (od 89. KiÅ”), M. Đorđević, Vujčić ā€“ Vujičić, Dolovac (od 76. Kocić), Stojanović, Živković (od 62. Crnojački) ā€“ Bogdanović (od 62. Janković), Milenković (od 46. Maljković).