Derbi pripao Poletu iz Nakova

U 11. kolu PFL Zrenjanin snage su odmerili dve prvoplasirane ekipe kikindski ŽAK i Nakovački Polet. Nakovčani su odneli pobedu od 1-2.

Danas je stadionu Vašarište viđen pravi derbi u svakom smislu te reči. Tribine su bile krcate po idealnom vremenu i publika je sigurno uživala u današnjoj predstavi. Od samog početka utakmice domaćin je je preuzeo potpunu incijativu na terenu, držali su loptu u svojim nogama, konstantno napadali ka golu gostiju imali su i jednu prečku ali prvu pravu i to stopostotnu šansu promašuje Ivan Knežević iz Poleta sredinom poluvremena. Ubrzo nakon toga kapiten Žaka Radivojac postiže pravi evrogol kojim dovodi svoju ekipu u vođstvo od 1-0. Tim rezultatom se odlazi na odmor.

U drugom poluvremenu nakon ulaska iskusnog Vukobrata i Markovića Polet biva dosta konkretniji i preuzima inicijativu. Tome je verovatno doprinelo i izlazak Ilića iz Žaka koji je bio neprelazan u zadnjoj liniji u prvom poluvremenu. Posle gužve u šesnaestercu Vukobrat poravnava rezultat, a kad su svi mislili da će to biti konačan rezultat Kočiš sjajno pronalazi Danila Vukobrata u šesnaestercu koji prima loptu i matira golmana domaćih. Usledilo je veliko slavlje u taboru gostiju i na tribinama na kojima je bilo dosta navijača iz Nakova.

Sve u svemu, jedna prava derbi utakmica sa mnogo borbe i žara na terenu dve odlične ekipe i publika je uživala u današnjoj predstavi.

Nakovčani su se sad osamili na čelu tabele i u sledećem kolu dočekuju Budućnost iz Srpske Crnje.