Ribnik
Župski biseri
Jezero 2017
Remi Garevine i Starog Trstenika uz jubilej Karadžića

U 24. kolu Druge rasinske okružne lige u Garevini fudbaleri Garevine i Starog Trstenika odigrali su utakmicu i podelili bodove rezultatom 2:2 ( 2:0).

Za poćetak valja napomenuti da je utakmica odigrana u fer i korektnim uslovima sa posebnim naglaskom na teren koji je jedan od najboljih u ligi. Nakon početnog odmeravanja snaga i par šansi sa obe strane domaći su u 28. minutu poveli golom Tatića nakon prekida. Od tog trenutka domaći su preuzeli konce u igri i sačuvali rezultat do poluvremena. Goste je pri kraju poluvremena zadesio peh i povreda Sklopića čije je mesto zauzeo mladi Đurić igrač odluke ispostaviće se na kraju.

Nakon starta drugog dela igre domaći su krenuli odlučno ka golu gostiju i u 53. minutu isti igrač Tatić nakon iste situacije ponovo glavom daje gol za 2:0 čime su svi mislili da je pobednik već odlučen. Igrače gostiju kao da je taj gol razdrmao i krenuli su da igraju otvorenije i stvaraju šanse da bi u 60. minutu kapiten L.Karadžić posle katastrofalne greške štopera domaćih presekao pas i izbio sam pred golmana i sigurnim udarcem smanjio rezultat na 2:1. To je valja napomenuti ovom iskusnom i bivšem igraču Trstenika, Ribnika i Sloge (L)  bio 100. gol u karijeri na zvaničnim utakmicama.

Domaći su imali jednu stopostotnu šasnu preko kapitena Savovića da ponovo uvećaju prednost koju nisu iskoristili, dok je gostujuća ekipa nakon par promašaja L.Karadžića i Milovanovića stigla do izjednačenja nakon solo prodora mladog Đurića koji je preciznim udarcem slabojim nogom sa nekih 20 metara zabio loptu pod prečku i poravnao rezultat za muk na tribinama. Pred sam kraj utakmice gosti su mogli i do celog plena i potpunog preokreta nakon jedne stopostotne šanse Milovanovića koji ju je promašio. Na kraju se može reći najrealniji remi u jednoj fer i korektnoj utakmici ekipa sa sredine tabele. Podatak koji je vredan pažnje i divljenja je taj da je ova utakmica bila 10. po redu u kojoj fudbaleri Starog Trstenika nisu dobili nijednu javnu opomenu.

Stadion u Garevini.Gledalaca: 50. Sudijska trojka: Bajkić, Jovanović, Minić. Strelci: Tatić N. u 28. i 53. m za domaće, Karadžić L. i Đurić M. za goste. Treneri : Savović V. (Garevina), Sklopić I. (Stari Trstenik).

Garevina: Đurić, Drulević/ od 65. Milanović, Mijević, Karajević, Toskić, Savović D.(kap.), Ristić/ od 63. Petrović, Tatić, Džamić, Pajić, Savović S.
Stari Trstenik: Veškovac A., Glidžić, Đurković, Radosavljević, Komatović, Alurović, Veškovac D., Sklopić/od 42. Đurić, Milovanović, Karadžić A., Karadžić L.(kap).