Žuti karton
59'
Srušena neugodna tradicija za potvrdu serije Ivanjičana

Fotografija sa prvog ovosezonskog meča u Ivanjici - foto: fkjavor.com

Ušli su Ivanjičani u duel sa Mačvom silno motivisani da sruše negativnu tradiciju i potvrde dobru formu i još više se približe vodećem dvojcu. Gosti su jednodušni u oceni da su odigrali utakmicu jeseni, i zasluženo nose bodove iz Šapca. Po dva gola u svakom poluvremenu bila su dovoljna za ubedljivu pobedu.

- Odigrali smo hrabro, disciplinovano, odvažno i počeli da ličimo na pravu ekipu - kaže u uvodu razgovora dvostruki strelac Pavle Ivelja, i nastavlja: - Rano smo poveli, već u 20. minutu, iz prve prilike, utrčao sam iz drugog plana i pogodio mrežu, ubrzo je Luković postigao i drugi gol. Domaćin je smanjio i to je bilo sve od njih jer sam u nastavku, oko 63. minuta, iskoristio kontru i centaršut Grabež da glavom kod prve stative pogodim gol. Sve dileme otklonio je raspoloženi Grabež, koji mi je u oba slučaja pomogao da se upišem u strelce - objašnjava Ivelja, najbolji strelac ekipe i lige sa osam golova. Treba dodati da je golove postigao sa ograničenom minutažom.

Pavle Ivelja - foto: FK Javor Matis

Kad se pogledaju izdanja Ivanjičana sa početka prvenstva, i na primer, dueli sa Inđijom i Mačvom, vidi se da je napredak očigledan, napredovali su u svakom pogledu. Tome u prilog govori statistika i na poslednjih osam utakmica ostvatili su pet pobeda, dovoljno da se učvrste na trećoj poziciji i dodatno približe vodećima ukoliko u subotu u Klupcima, u odloženog utakmici sa Loznicom postignu pozitivan rezultat.