46'
45'
28'
Pukla petarda na Banovom brdu

Kako bi Čukarički i dogodine igrao u Evropi potrebno mu je da pobeđuje u takozvanim malim utakmicama, a često se ove jeseni dešavalo da nenadano gubi već unapred upisane bodove. Danas im u goste stižu ˝Rudari˝ iz Lazarevca, uloga apsolutnog favorita je na njihovoj strani. Kolubara je prva pripretila, levi spoljni gostiju Stojanović je u 8. minutu propustio kolosalnu priliku za gol, sa nekih desetak metara iskosa gađao je suprotno ćoše, ali je bio zamalo neprecizan. Uzvratio je Čukarički u 13. minutu, na asistenciju Kovača, Jovanović je šutirao spoljnom sa 12 metara, lopta se zakoprcala u mreži iza leđa nemoćnog Stanivukovića. Domaći nastavljaju sa napadima, a Kajević u 25. minutu pogađa mesto gde se spajaju prečka i stativa, na odbijenu loptu je natrčao Jovanović i sa 10 metara je poslao koji centimetar iznad prečke, mnogo sreće za goste iz Lazarevca u tim trenucima.

Fortuna ih je napustila u 31. minutu kada Čukarički stiže do drugog pogotka. Posle prodora Jovanovića i njegovog šuta, Stanivuković je kratko odbio loptu, najbrži je bio Kajević i uklizavši, sa par metara je ubacio u mrežu. Treći put mreža gostiju se tresla u 42. minutu, Kajević je lepo poslužio Jankovića, a ovaj napravio nekoliko koraka i ušavši u šesnaesterac loptu neodbranjivo poslao u donji desni ugao. Zatvorena igra gostima se bar u prvom poluvremenu nije isplatila, poklekli su u tri navrata pred naletima raspoloženih ˝Brđana˝.

Drugo poluvreme protiče u pukom otaljavanju posla domaćih i nemoći gostujućih igrača da bezidejnom igrom stvari na terenu promene. Trener domaćih Saša Ilić je ovaj period iskoristio za razigravanje igrača sa manjom minutažom, pa je samim tim i kvalitet igre njegovih izabranika bio na nižem nivou. Uspavanku je prekinuo Rakonjac u 83. minutu, nakon sjajnog dodavanja Lukića postigao je četvrti pogodak za ˝Brđane˝. Dva minuta kasnije i Endiaje se upisao u strelce, pukla je petarda na ˝Brdu˝.

Ovom pobedom Čukaričani su zadržali visoko treće mesto na tabeli iza neprikosnovenih Zvezde i Partizana, a naredne subote od 15 sati će biti gosti na niškom ˝Čairu˝ ekipi Radničkog, dok Lazarevčani dva sata kasnije dočekuju novosadski Proleter.

ČUKARIČKI - KOLUBARA 5:0 (3:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Milanović Miloš. POM.SUDIJE: Grujić Jovan i Petrović Oliver. STRELCI: Jovanović 13, Kajević 31, Janković 42, Rakonjac 83. i Endiaje 85.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Janković (Čukarički), Radovanović, Đurić, Stojanović i Lončar (Kolubara).
ČUKARIČKI: Petrović, Stevanović, Jovanović (Rakonjac), Tanasijević, Kajević (Lukić), Mijailović (Belić), Šapić, Janković (Savić), Endiaje, Kovač, Roganović (Tošić).
KOLUBARA: Stanivuković, Janković, Radovanović (Kočović), Stojanović, Lončar (Petronijević), Đokić (Milisavljević), Marjanović, Mladenović (Tumbas), Nikolić, Đurić (Simić), Đuranović.