Celta Vigo
Arsenal
Liga Evrope Viljarealu
27.05.2021 sportdc.net

Fudbaleri VIljareala su boljim izvođenjem penala osvojili Ligu Evrope pobijedivÅ”i Mančester junajted. Regularni dio utakmice zavrÅ”en je bez pobjednika, rezultatom 1:1.

Ā

Oko pola sata fudbala je proÅ”lo dok nismo vidjeli prvi gol. I to u mreži Mančester junajteda.Ā Äerar Moreno je sjajno utrčao, dobio pravovremeno dodavanje i zatresao mrežu ā€žÄavolaā€œ za vođstvo Viljareala u finalu Lige Evrope.

Junajted je uspio da izjednači u 55. minutu, nakon kornera, na odbijenu je naletio RaÅ”ford koji je Å”utirao iz prve sa 20 metara, a u gužvi u petercu najbolje se snaÅ”ao Kavani koji je pokupio otpadak za 1:1.Ā

To je bio i rezultat nakon 90 minuta igre, a u produžecima nije bilo previÅ”e uzbuđenja pa se otiÅ”lo u penal rulet.

Ruli je u 11. seriji odbranio penal Davidu de Hei i tako postao potpuni heroj.Ā Bila je to nestvarana penal serija u kojoj je pogođen 21 penal zaredom.

De Hea ā€“ 11:10

Međunarodni fudbal Međunarodni fudbal UEFA Europa League - Final stages Manchester United Villarreal