Kalča
Penali presudili
25.02.2021 V. Jankov

Futsaleri Tise se časno oprostili od kupa - foto: V. Jankov

Iako se očekivalo da će lider naÅ”e elite lako preplivati Tisu, FON je osminu finala izborio tek posle izvođenja penala, jer je utakmica zavrÅ”ena nereÅ”enim rezultatom 4:4. DrugoligaÅ” se isprsio i prevaziÅ”ao svoje mogućnosti, pa je sve ličilo na utakmicu za bodove elitne lige Nikola Tomić je otvorio seriju golova u 5. minutu, a PeÅ”ić izjednačio minut kasnije. Pogocima Tomčića i Guberinića Novobečejci su poveli sa 3:1, a onda je na scenu het-trikom stupio Marko PrÅ”ić i do odlaska na odmor anulirao vođstvo domaćina, a sredinom nastavka i prvi put doveo svoju ekipu u vođstvo. Kapiten domaćih Veselin Guberinić je dva minuta pre kraja svojim drugim golom izjednačio na 4:4 u regularnom toku utakmice. U penal-ruletu smireniji su bili Beograđani i time izvadili vizu za nastavak u naÅ”em najmasovnijem takmičenju.

Ā

Tisa - FON 6:7 penalima 4:4 (3:3)

Novi Bečej: Sportska dvorana SC ā€žJedinstvoā€œ. Bez gledalaca. Sudije: Petar Radojčić (Inđija) i Vladimir ToÅ”ić (Novi Sad). Strelci: 1:0 Tomić u 5, 1:1PeÅ”ić u 6, 2:1 Tomčić u 9, 3:1 Guberinić u 10, 3:2 PrÅ”ić u 15, 3:3 PrÅ”ić u 16, 3:4 PrÅ”ić u 29, 4:4 Guberinić u 38. Penali: Guberinić i Stojković realizovali, a Celin, Tomić i Tomčić nisu realizovali (Tisa), PeÅ”ić, Mihić, PrÅ”ić realizovali, a Stanković nije realizovao (FON). Žuti karton: Janjić (FON). Nagomilavanje prekrÅ”aja: Tisa 6(4+2), FON 8 (4+4).Ā Igrač utakmice: Marko PrÅ”ić (FON).

Tisa: JANIĆIJEVIĆ 8, TOMČIĆ 7,5, TOMIĆ 7, GUBERINIĆ 8, CELIN7, Ćurčić -, Ilić7, Letić 7, Stojković 7, Pelengić -.

FON: VULIĆ 7,5, KRASNIĆ 7, BRKIĆ 7, BORISAVLJEVIĆ 7, PETRAÅ EVIĆ 7, Josimović -, Lazić 7, Pavlović 7,Mihić 7, Radovanović 7, PeÅ”ić 7,5, Stanković 7, Mandić 7, PrÅ”ić 9.