Jastreb
Radan
Ratnici
Kušarkaši Kuršumlije poklonili pobedu Negotinu

U 12. kolu Druge MRL istok KK Hajduk Veljko pobedio je KK Kuršumliju sa 86–84. Plaćen danak neiskustvu. Loš pristup odbrani u prvoj četvrtini i primljenih 28 poena (28–21) nismo smeli da dozvolimo. Drugu četvrtinu igramo baš kako smo i zamislili, u odbrani agresivno, napadali iz tranzicije, prodirali kroz sredinu, dobro se kretali bez lopte, stvarali višak i pogodili dosta šuteva spolja, dobili četvrtinu 13–26 i otišli na poluvreme sa 6 poena prednosti.

U trećoj četvrtini veliki pad u igri u napadu, ponovo loša odbrana što domaćin koristi i dosta dobrom igrom u napadu dobija sa 27–11. Otvaramo loše i poslednju četvrtinu ali sredinom četvrtine pravimo seriju od 12–0, da bi na tačno 2 minuta do kraja imali prednost od 5 poena i slobodna bacanja. Promašujemo 2 bacanja, brzo primamo 5 poena, opet u poslednjem napadu promašujemo čist zicer na poen prednosti za domaćina i tako po treći put ove sezone gubimo u završnici.

Čestitam ekipi Hajduk Veljka na pobedi, dobroj i fer utakmici. Uz Trijumf iz Niša, najmladja smo ekipa u ligi tako da ćemo izvući pouke iz ovakvih zavšnica i iskusnije ulaziti u njih - kaže Đorđe Vučić, trener KK Kuršumlija.

Kuršumličani su trenutno peti na tabeli a u sledećem kolu dočekuju Hisar iz Leskovca.